Principality of Hell “Fire & Brimstone”

Principality-Of-Hell-–-Fire-Brimstone-300x300Wydawca: World Terror Committee Productions

Zapewne każdy z Was ma takie dni, że wszystko i wszyscy go wkurwiają i najlepiej to by komu wpierdolił, albo się najebał, albo dał upust poprzez muzykę.

I nie wiem, jak Wy, ale jeśli ja miałbym sobie dać upust za pomocą muzyki, to pewnie uczyniłbym to w rytm takiego Principality of Hell. Proste, nieudziwnione black/thrash metalowe granie – z jednej strony dość szablonowe, ale z drugiej mające wystarczające pierdolnięcie, by nie zwracać uwagi na braki w gestii oryginalności. Kapela czerpie garściami (choć w odniesieniu do tej muzyki lepiej brzmi – hektolitrami) z twórczości Hellhammer/Celtic Frost, Aura Noir, Bathory czy Darkthrone., jak również thrash metalowych tuzów w postaci choćby Sodom. Sami widzicie po nazwach – Principality of Hell po dupach musi chłostać, jeśli choćby i tylko w jednej trzeciej chcieliby stanąć na wysokości zadania i oddać ducha tychże zespołów. Do tego czasem dojdą prawdziwie rock’n’rollowe solówki (jak ta w pierwszym numerze na krążku) i normalnie gwoździe lizać! Grecy wiedzą, jak nakurwiać stary dobry metal, plasujący się na styku thrashu i blacku. Słucha się tego wybornie, a wkurw już rzec by można minął. Wiem, że sporo osób jara się taką muzyką, a jak niektórzy sprawdzą, z jakich kapel wywodzą się muzycy twórcy „Fire & Brimstone” to założę się, że kapeli przybędzie lajków na fejsbuniu, hehe.

Że mało o strukturze poszczególnych utworów, dogłębnej analizie partytur, akordów i innych pierdołach? Wypierdalać – to black/thrash!

Ocena: 8/10

Tracklist:

  1. Fire & Brimstone
  2. Codex Inferno
  3. The Bleeding Nun
  4. We ride at Night
  5. Leviathan
  6. The Witches’ Coven
  7. Hellfire Legions
  8. The 9th Seal
  9. The Hand of the Hangman
  10. Strike of the Beast (Exodus cover)
Autor

12278 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *