Preludium “Abomination”

Wydawca: Redrum666 Records

Nie mam pojęcia co ludzie w tym Mielcu piją/jedzą/palą/wciągają, ale zapewne jest to coś konkretnego, bo pierdolnięcie kapel z tego jednego miasta starczyłaby do obdzielenia całej sceny z takiej dajmy na to Słowacji.

Kolejnym przykładem na taki stan rzeczy i moją prawdomówność jest nowy minialbum wywodzącego się właśnie z tej mieściny Preludium. Już poprzedni krążek zespołu oceniłem wysoko, teraz mamy do czynienia z kontynuacją dobrej passy. „Abomination” to tylko cztery utwory, ale aż kipią wściekłością zmiatającą przeciętnego obrońcę krzyża w 2,66 sekundy. Brutalny, ciężki death metal w wykonaniu Preludium osadzony jest w porządnym amerykańskim kanonie gatunku z dość wyraźnym piętnem Morbid Angel (początek „Piercing Pain” nie pozostawia wątpliwości), Vital Remains czy Deicide oraz odrobiną black metalowego jadu (choć to już śladowe ilości). Całość brzmi potężnie, selektywnie a przy tym bardzo naturalnie. Może brakuje smaczków znanych z “Reaping Mankind Disorder”, ale i tak jest naprawdę dobrze. Jako bonus dorzucono demo „Infernal Force”, które świetnie obrazuje drogę jaką przeszło Preludium od przeciętnej, acz z potencjałem, kapeli black/death’owej do pierwszoligowego death metalowego napierdalatora.

Abomination” jest ponoć tylko przedsmakiem tego, co Preludium zgotują nam na nadchodzącym, pełnowymiarowym krążku. Jeśli tak, to już czuję, że będzie bolało…

Ocena: 9/10

Tracklist:

1. Rebirth abomination

2. Narcotic possession
3. S.H.C
4. Piercing pain
5. Apocalyptic descendant
6. Infernal force
7. Symbol
8. A spirited land of thorns
Autor

12478 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *