Pręgierz “Blood Sanctions”

Pręgierz  Blood SanctionsWydawca: Blood Harvest Records

Ale ja lubię takie wydawnictwa: chamstwo, brud i obrzydliwość zamknięte w kilku numerach, chłoszczących dźwiękowym batem po pysku. Tak właśnie można określić kilkoma słowami demo Pręgierz zatytułowane „Blood Sanctions”.

Jest to materiał dla wielbicieli takich hordów jak Beherit czy Cultes des Ghoules, czyli źle być nie może. Pierwszego numeru, czyli “Dawn of Horror” nie liczę, bo jest to instrumentalne intro. Dopiero potem zaczyna się lać prawdziwa rozgrzana smoła. Jakby mi ją ktoś nalewał prosto do uszu. Założę się, że w średniowieczu była taka tortura hehe. Kurwa!! Znakomita muzyka!! Od pierwszych sekund toporne riffy piłują nam kości, a ordynarny wokal wypluwa nam na ryj kolejne wersy bluźnierczych psalmów. Nie wiem tylko o co chodzi z tym mieszaniem języków. W utworach „Shallow Grave”, „Purification in Fire” i „Cierpiętnica” mamy tekst po polsku i po angielsku, a „Crawling Abomination” wyłącznie po angielsku. Strasznie jestem ciekawy, co poeta miał na myśli stosując taki nietypowy zabieg. Do kupy się to jednak znakomicie sprawdza. Ekstremalny black/death metal to coś, co zawsze będzie mi robić dobrze. Jeśli ktoś jest w stanie utrzymać odpowiednio wysoki poziom obscenicznych dźwięków to zawsze ta muzyka będzie brzmieć kurewsko mocno. Pręgierz to potrafi. Trzeba będzie, więc zamówić kasetę i postawić ją na zacnym miejscu na półce. Jestem przekonany, że się nie zakurzy, bo takie granie się nie nudzi.

Jeśli ta muzyka utrzyma taki poziom to strach pomyśleć, co znajdzie się na debiucie. Niełatwo będzie stworzyć coś bardziej odrażającego…

Ocena: 9/10

Tracklist:

1. Intro – Dawn of Horror
2. Cierpiętnica  
3. Crawling Abomination  
4. Shallow Grave  
5. Purification in Fire

 

Autor

894 tekstów dla Chaos Vault

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *