Preemptive Strike 0.1 – „Pierce Their Husk”

??????????????????????????????Wydawca: Sonic Hell

Pewnie nie tylko ja jedyny na brzmienie terminu Industrial Metal mam odruchy wymiotne, a przed oczyma stają mi muzycy w plastikowych kaftanach, których płeć trudno zgadnąć, grający muzykę dla niedojebanych młodocianych.

Ale są oczywiście od tego wyjątki, a ja jak zwykle generalizuję. Tak więc – dziś do czynienia mamy z Preemptive Strike 0.1. – duetem pochodzącym z Krety, który od kilku już lat niszczy narządy słuchu osób, którym industrial jest bliski sercu. Niektórzy mogą kojarzyć ten zespół z remixów Ad Hominem, które zresztą były już przez nas recenzowane. Od razu zaznaczę, że nie ma tu jakichś tanecznych melodyjek. „Pierce Their Husk” to w sumie cztery kawałki plus ich remiksy. Cechą charakterystyczną dla wszystkich tych kompozycji jest agresja przekazu – Preemptive Strike 0.1 wskazuje nam, że nie trzeba ściany gitar, by stworzyć muzykę nienawistną i agresywną. Nawet te remiksy nie wypadają na jedno kopyto (faktycznie słychać, że zmian w obrębie utworów dokonano sporo, często zmieniając mocno ich charakter). Nie wiem, ja tam na przykład nigdy nie byłem maniakiem gier komputerowych, ale zdaje mi się, że muzyka Preemptive Strike 0.1 mogłaby być doskonałym soundtrackiem do różnego rodzaju gier z postapokaliptyczną fabułą – bo i takie odczucia wywołuje u mnie twórczość Greków. Przekaz jest zawsze mocny, tu nie ma rozbijania się na atomy, siarczysty bit, elektroniczne loopy i przeszkadzajniki raz zostają okraszone gitarami, a raz nie – i nawet tutaj nie wypada to słabiej czy bardziej miękko. Taki numer jak „Interstellar Threat” (we wszystkich dostępnych tu odsłonach) jest prawdziwie mocnym i bezlitosnym atakiem. „Tne New Era of Immortality” zresztą też – jest ponadto cholernie rytmiczny i gwałtowny. Może od reszty w pewien sposób odstaje „Insect Intrude War Against the Bug (Vigilante Remix)”, który chwilami daje nam trochę wytchnienia. Ale tylko chwilami – z drugiej strony w tym kawałku najlepiej wypadają wokale… Należałoby jeszcze wspomnieć, że na tym krążku pojawiają się o goście, więc die hard fani Shining (wszak mamy tu samego Niklasa) jak i Belpheghor czy Debauchery mogą łapać za portfele. Wydawnictwo ukazało się zaś w Sonic Hell – nowym labelu Shadowa z Odium Records. Pierwsze wydawnictwo jest udane, więc nic tylko czekać na kolejne… 

Jak więc widać, ta muzyka może się podobać, choć oczywiście nie spodziewam się, że każdy podziemny maniak zaraz po nią sięgnie. Spróbować jednak myślę nie zaszkodzi.

Ocena: 7/10

Tracklist:

  1. Pierce Their Husk (feat. Niklas Kvaforth) Original Mix
  2. Pierce Their Husk (feat. Niklas Kvaforth) Skiltron NV 101 Mix
  3. Interstellar Threat (feat. V28) 2014 Industrial Metal Version
  4. Interstellar Threat (feat.V28) Nyne Remix
  5. The New Era of Immortality (Lythrasyr vs. Preemptive Strike 0.1)
  6. Insects Intrude / The War Against The Bugs (Vigilante Remix)
  7. Interstellar Threat (feat.V28)(Nano Infect vs Degenerated Sequences Club Remix)
Autor

10743 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *