Pożoga “The Funeral Pyre”

                                                                                Kontakt: Pożoga

A ta nazwa powinna być znana czytelnikom Kejosa, bowiem osobiście recenzowałem pięć la temu ich demo. W międzyczasie coś jeszcze wydali, ale jakoś mnie to ominęło i dopiero niedawno w łapska wpadł mi debiut Pożogi.

Czy coś się zmieniło? Przyznam, że demówki od zrecenzowania to chyba nie słuchałem. Więc przez pięć lat przeleżała sobie przykryta kurzem. Czy z „The Funeral Pyre” będzie podobnie? Nie wiem. Z jednej strony na tym krążku jest wszystko co powinno się znaleźć na porządnym blackmetalowym albumie, czyli opętańcza perkusja, cięte, ostre i agresywne riffy, niezły wokal. Kapela stara się również budować nastrój i sprawiać, by poszczególne kawałki zapadły w pamięć. I czasem się im udaje, czasem nie. Pożoga mocno inspiruje się skandynawskim black metalem spod znaku Dark Funeral, Marduk, Gorgoroth i maniaków tej muzyki zapewne ujmie takimi wpływami. Czasem coś przykombinują, jak w Ash Borer”, gdzie mamy ciekawą partię basu. Sęk w tym, że ja pomimo dość częstego wałkowania tego materiału jakoś nie jestem pod zbyt wielkim wrażeniem. I nie czuję potrzeby powrotu do tego nagrania. Jest okej gdy go słucham, ale jak się skończy to żadna czarcia siła nie kieruje mojego palucha w kierunku ponownego wciśnięcia PLAY.

Może takie przeznaczenie, by Pożoga cały czas grzała ławę w drugiej lidze krajowego black metalu? No w każdym razie tak mi się to widzi. Album udany, jednakże bez większych ochów i achów.

Ocen: 6,5/10

TRacklist:

1. Intro
2. Lupus Regnum
3. The Whip of Blasphemer
4. Raven’s Head
5. Ash Borer
6. Necrosis
7. Siewcy zarazy
8. Deus Mortem Apostoli
9. The Funeral Pyre
Autor

12257 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *