Portal „Lurker at the Threshold”

Wydawca: Chrome Leaf Records

Portal to zespół nietuzinkowy, zaś ich death metal nie sposób nazwać „oklepanym”. Można to wywnioskować z ich fotek, ale można równie dobrze zrobić to dzięki muzyce.

Okazja po temu jest, bo Chrome Leaf Records właśnie wznowiło demo zespołu z 2006 roku – „Lurker at the Threshold” na winylowej siedmiocalówce. Fajnie? Fajnie. Tylko że na „Lurker at the Threshold” znalazły się trzy kawałki, zaś wznowienie ma ich jeno dwa. Zabrakło na nim „Sourlows”, które to ponoć jest czytso noise’owym trackiem, więc nie płaczę z tego powodu. Z drugiej strony, po co robić okrojone wznowienie? Dobra, przejdźmy do dwóch kawałków zawartych na tym wydawnictwie. Portal gra jak już wspomniałem bardzo niecodzienną mieszankę death metalową. Od razu rzuca się w uszy brudne brzmienie – nie każdy się do niego przekona, zwłaszcza do sposobu wokalizowania, takie falujące jakby śpiewanie sprawiło, ze zacząłem się przez chwilę zastanawiać, czy aby moja kopia jest dobrej jakości. Masywne i chaotyczne riffy przywodzą na myśl bardzo pokręconą wersję Morbid Angel czy Nocturnus. Bez wątpienia, jest to bardzo brutalny materiał, który po opatrzeniu go porządnym brzmieniem prawdopodobnie straciłby swoją tożsamość. Tak, tak, taka prawda – nie do każdej muzyki pasuje plastikowa produkcja. Nie powiem, żeby powaliło mnie to na kolana, jednak moc czuć tu niezaprzeczalnie. Moc i takie dziwne wibracje. Sprawdzam – nie, to nie telefon w kieszeni, to faktycznie „Lurker at the Threshold”.

Okej, w sumie dla totalnych maniaków taki picture disc to fajna sprawa. No bo kto w sumie kupi siedmiocalówkę z dwoma utworami? Tylko maniak. A że przy okazji posłucha sobie dobrego, a przy tym nietuzinkowego deciora, to jego superata.

Ocena: 7/10

Tracklist:

1. 13 Globes
2. Omnipotent Crawling Chaos
Autor

11980 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *