Pestem „Demo MMXIV”

pestem demoWydawca: Morbid Chapel Records

I kolejna taśma z Morbid Chapel Records. Tym razem przewijam w te i we wte (bo materiał nagrano tylko na jednej stronie, zasłonięto pole na którym widać taśmę i zawsze się gubię) demówkę włoskiego Pestem.

A przewijania trochę mam, bo podoba mi się ten materiał. Głównie dlatego, że lubię melodie, które już kiedyś słyszałem – a w przypadku Pestem słyszałem je na przykład na krążkach klasycznego Darkthrone, wczesnego Emperor, Satyricon, Carpathian Forest czy też polskich zespołów z lat dziewięćdziesiątych w stylu wczesnego Behemoth czy Sacrilegium. To tylko trzy numery, ale łączna długość osiemnastu minut daje nam kilka niezłych odsłuchów pod rząd, jeśli tylko ktoś rzeczywiście przepada za prostym, klasycznym, zimnym jak skandynawska zawieja, black metalem. Co ciekawe – osoby odpowiadające za Pestem na co dzień mieszkają na Sycylii, gdzie na mrozy raczej narzekać nie można. Poza tym – wszystko mi tu do siebie pasuje, brzmienie, kompozycje, okładka z widocznym jedynie logo zespołu, skąpy layout wkładki. Jakby jeszcze dodawali do tego lodowe sztylety, to byłoby już całkowicie w klimat. Bez nich jednak muzyka też się broni. Minusem jest natomiast to, że o takim graniu powiedziano już niemal wszystko, więc pole dla mnie – zerowe.

Ale maniacy wiedzą, że powinni się zainteresować „Demo MMXIV”, bo to muzyka dla nich. Tylko przygotujcie się na dużo przewijania, hehe…

Ocena: 7/10

Tracklist:

1. Crowned by the Black Plague  
2. Hate-Filled and Burning Fever  
3. Ain Abyssed Temple

 

Autor

11993 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *