Connect with us

Szukaj, a znajdziesz...

Chaos Vault

P-W

Pest „The Crowning Horror”

Pest The Crowning HorrorWydawca: Agonia Records

Kapel o nazwie Pest było już kilka, większość się jednak rozpadła, a pozostała na placu boju wersja Pest prosto ze Szwecji – gdzie do dziś dnia rozpleniają oni jak zarazę uwielbienie do starej szkoły Black Metalu.

I dobrze. Miło posłuchać grania pod Darkthrone czy Celtic Frost. Choć mam ostatnio wrażenie, że moda na takie dźwięki już trochę przechodzi. Niestety, w metalu też jest coś takiego jak moda, co mnie zajebiście wkurwia, ale dość już odbiegania od tematu. „The Crowning Horror” to czwarte pełne wydawnictwo Szwedów, na którym znajduje się ponad czterdzieści minut Black Metalowego pitolenia tkwiącego tak głęboko w zamierzchłych czasach jak kutas w gardle Tery Patrick. Nie jest to złe granie, ale dla mnie stanowczo za „neutralne”. Przesłuchanie tej płyty nie pozostawia prawie nic w głowie, przyznam szczerze, że przesłuchałem ten materiał parokrotnie i dalej niewiele więcej jestem w stanie napisać niż: „stara szkoła”. Chyba to dobitnie świadczy o tym, że materiał ten nie porywa, choć musze wyznać jeszcze jedną rzecz: chyba mam przesyt już takiego grania i kolejne promówki z tej półki trochę mnie mierżą.

Najwyżej za parę miesięcy napiszę sprostowanie do tej recenzji bijąc się w pierś i postanowię się umartwiać nie pijąc tydzień piwa za karę. Na razie jednak płyta raczej przeciętna.

Ocena: 5,5/10

Tracklist:

1. The Funeral Hours
2. A Face Obscured by Death  
3. Volcanic Eyes  
4. Devil’s Mark  
5. Holocaust  
6. The Abomination of the God  
7. Thirteen Chimes  
8. Demon  
9. The Crowning Horror  
10. Eternal Curse
Pathologist
Autor

916 tekstów dla Chaos Vault

5 komentarzy

5 Comments

 1. Avatar

  Alfons Czachor

  25 października 2013 at 10:51

  Trąd za to jest zajebisty…nic nie słychać ale spoko, kult kurwa taki że najbardziej podziemne podziemie nie słyszało o takim. No sorry, ale coraz mniej poważnie tu podchodzi się do muzyki.

 2. Avatar

  Pathologist

  25 października 2013 at 14:22

  Wystarczy pogłośnić i jest „spoko”.

 3. Avatar

  Alfons Czachor

  25 października 2013 at 14:31

  Próbowałem, dalej nic nie słychać…ale kult jest, muzyki nie ma dalej ale kogo obchodzi taki drobny szczegół

 4. Avatar

  Stasiu

  25 października 2013 at 20:56

  Wesele, wóda leje się strumieniami kapela gra disko z pola, ani w tym rymu ani taktu, od łubu dudu, łubu dubu a wszyscy aż obesrani, bo jaki ten syf fajny. I tak samo w metalu, jednym sam szum wystarczy a inni nie wiedzieć czego muzyki szukają. I oby nie było cytacik o kapeli Paysage d’Hiver.Paysage d’Hiver ? jeden z pierwszych i najbardziej znamienitych[potrzebne źródło] projektów ambient black metalowych w historii tanich magnetofonów. Doprowadził niejednego młodzieńca do głuchoty, a muzyków zespołów lo-fi do depresji. Stanowi jedną z najpoważniejszych inspiracji dla twórców odkurzaczy, którzy badając jakie szumy podobają się ludziom nadają swoim produktom podobne. Opis muzyki. Szzzzzzzzzzzzzzzzzz rzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz szzzzzzzchhhhhhhhhhh szzchhhhhhhhhhhhhhhhhh trzeptrzeptrzeptrzeptrzep trzeptrzeptrzephrrhrhrhr aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, łaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, szzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz, chhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh, grrhrhrhrrrhhrhhrhhrhrhrh, uuuuuuuuuuuuuaaaaaaaa, hhhhhhhhhhhaaaaaaaaaaaaaaa, bllllllbllllll, krkrkrkrkrrkrkrkrkk, wuuuuuu, aaaaaaaaaaaaa!

 5. Avatar

  Stasiu

  25 października 2013 at 21:11

  Cytując kolejny fragment z tej samej strony (Nonsensopedii ). Opis tworzenia muzyki. Jeżeli w pobliżu nie ma żadnego sprzętu audio, telefonu, komputera, wieży ani patefonu, muzykę Paysage d’Hiver wygenerować można za pomocą rozmaitych sprzętów AGD. Bezapelacyjnie najlepszym substytutem Pd’H jest odkurzacz, jednak sokowirówka, mikser i zmywarka bardzo dobrze wywiązują się z tego zadania. Jeżeli tęsknimy za wokalami, możemy upuścić sobie jeden z powyższych na nogę, co sprawi, że zawyjemy tak jak w oryginale. Uwaga! Niestety, z czasem produkuje się coraz cichszy sprzęt i nowsze modele mogą okazać się rozczarowaniem. Polecamy więc inwestycje w te starsze i o wiele tańsze urządzenia. Mi ten szum opowiada, i uważam, że muza Trąd jest, używając nowomowy Polskiej spoko.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kejosowe miejsce spotkań

Powiedzieli...

Polecamy jeszcze

Newsy

  W wieku 45 lat odszedł Timo Ketola, fiński autor grafik. Timo stworzył okładki dla takich zespołow jak Antaeus, Chapel of Disease, Dead Congregation,...

Newsy

Połączone siły Ouroboros i Pestis Spiritus ! Split-zine w duchu podziemnego Black Metalu przeciwko nowoczesnemu Światu. OUROBOROS nr 2 Obszerna recenzja i komentarz do...

Newsy

19 pażdziernika nakładem Devoted Art Propaganda ukaże się spilt Gruzji z rosyjskim Neon Scaffold. Materiał będzie nosił tytuł „Konflikt” i ukaże się na 12″...

F-J

Wydawca: Black Death Production I cyk kolejny debiut wpadł mi w łapska. Tym razem EPka włoskiego Ghostlord „Abyssic Death Masters”. I przyznam, że tytułowe...

Copyright © 2004 - 2020 Chaos Vault