Perunwit / Raus! „Under the Sign of the Black Sun”

Perunwit  Raus!  Under the Sign of the Black SunWydawca: Odium Records

Dziś będę pastwił się nad otrzymanym niedawno z Odium Records splitem „Under the Sign of the Black Sun”, na którym to materiale siły połączył Aro oraz Shadow, czyli Perunwit i Raus!

Zaczniemy tak jak wypada, czyli od pierwszej kapeli na płycie. Raus! To projekt, w którym udziela się dwóch wyżej wymienionych panów i jest to pięć (a w zasadzie cztery) numery w klimacie totalitarnego Black Metalu ze sporą dozą sampli i najróżniejszej elektroniki, która często wychodzi na plan pierwszy. Fajnie się tego słucha. Dobre granie przyjemne dla wielbicieli klimatów z pod znaku Iperyt jednak to, co prezentuje Raus! jest dużo, dużo spokojniejsze hehe. Na części zajętej przez Raus! jest jeszcze jedno odwołanie do Iperyt w postaci intro, które dla tego projektu nagrał sam Shocker, czyli nasz ulubiony terrorcore maestro. Jak dla mnie to intro Shockera jest najlepszym numerem na tej płycie i aż mi się przypomniało, że Iperyt coś za długo znaku życia nie daje. Mam jakieś ostatnio tendencje do odbiegania od głównych wątków, ale już wracam do splitu. Cześć druga to już nico inne klimaty. Perunwit aplikuje nam dawkę pogańsko – folkowych dźwięków, które z metalem w zasadzie nie maja nic wspólnego. W zasadzie wiele więcej nie mogę o tej muzyce napisać. Fajna, folkowa (ale bez zapachu cepelii) nuta kontrastująca znacznie z częścią okupowaną przez Raus!, muzyka przyjemna w odbiorze, ale nic, poza tym. Dobre granie na wyciszenie, ale to chyba nie do końca mój klimat. Albo dokładniej: nie mój klimat w tym momencie.

Ciężko nawet porównywać Raus! i Perunwit, bo to totalnie inne granie, ale chyba właśnie ten kontrast jest najlepszy na tym splicie. Materiał definitywnie wart uwagi.

Ocena: Raus! 8/10 , Perunwit 6,5/10

Tracklist:

1. Raus! – Spirit ov Victory  
2. Raus! – Raus!  
3. Raus! – Ich bin Got  
4. Raus! – Genocidum Atrox  
5. Raus! – Go and Die with Honour  
6. Perunwit – Intro – Within the Chant of Raven Choirs  
7. Perunwit – Berserkir  
8. Perunwit – Blood, Honour and Sword Live?  
9. Perunwit – Retra  
10. Perunwit – Sunwheel

 

 

Autor

720 tekstów dla Chaos Vault

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *