Perunwit “1994-2014: XX Years of Pagan Crusade”

Wydawca: Werewolf Promotion

Dziś przypadło mi do wykonania zadanie dość karkołomne, ponieważ biorę się za recenzję muzyki w której kompletnie nie siedzę. Może to dobrze, może to źle? Podejmuje jednak rękawicę i stawiam czoła najnowszemu wydawnictwu Perunwit.

Ponieważ nie znam ich twórczości, to dobrze że mam w rękach album live z całym przekrojem ich dorobku muzycznego. Płyta ta nosi tytuł „1994-2014: XX Years of Pagan Crusade” i jest to zapis koncertu, który odbył się U Bazyla w 2014 roku. Może zacznę od jakości nagrania, bo z tym bywa różnie. Na „1994-2014: XX Years of Pagan Crusade” nie ma się do czego przyczepić. Dźwięk jest klarowny, nic nie szumi, nic nie piszczy. Za początku ciężko uwierzyć, że jest to album nagrany na żywo. Jak sam tytuł wskazuje, jest to materiał przekrojowy sięgający od najstarszych do najnowszych wydawnictw grupy. I teraz dla mnie najistotniejsza kwestia: czy mi się ta muzyka podoba? Tak. Podoba mi się. Goście mają niesłychanie bogaty zestaw instrumentów, pomysł i umiejętność łączenia tej całej etno muzyki z mocniejszymi szarpnięciami struny gitary elektrycznej. Bardzo klimaciarskie (za każdym razem, gdy stosuje tego typu określenia, walę się laptopem w łeb) granie. Chętnie sam wybrałbym się na ich koncert, najlepiej gdzieś na łonie natury, w lesie, w nocy, przy płonących ogniskach. I nie pisze tego z przekąsem czy lekką ironią. Ja, jako zupełny laik w takich klimatach, jestem tą muzyką poruszony. Obiecuje się wgłębić w twórczość Perunwit nieco bardziej wnikliwie. Myślę, że „1994-2014: XX Years of Pagan Crusade” nie zakurzy się u mnie za bardzo, bo będzie to dobry podkład muzyczny pod kilka książek, które zamierzam w niedalekiej przyszłości przeczytać.

Jak to bywa w przypadku kompilacji i innych wydawnictw zbiorczych, oceny nie będę wystawiał. Niemniej jednak zachęcam do zapoznania się z tym wydawnictwem.

Tracklist:

1. Intro
2. Heathen
3. Wooden Temple
4. Battlefield
5. Twilight of the Gods
6. Berserkir
7. Blood, Honour and Sword
8. The Last Days of Rugia
9. Improvisation 1
10. Cantara
11. Improvisation 2
Autor

894 tekstów dla Chaos Vault

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *