Pentagram Chile „The Malefice”

Pentagram Chile  The MaleficeWydawca: Cyclone Empire Records

Pentagram z Chile powrócił jako Pentagram Chile i sprokurował nareszcie swój debiutancki krążek – po zaledwie trzydziestu latach od powstania zespołu. Widać dobra muzyka musi dojrzewać.

Kurwa, już na początku zdradziłem się, że „The Malefice” przypadł mi do gustu i chuj trafił budowanie napięcia. No ale tak po prawdzie, to czy ktoś myślał, że taka dawka death/thrash metalu z Ameryki Południowej mi się nie spodoba? Już od pierwszego numeru czuć, że wszystko będzie brzmiało tak jak powinno – ale zdziwią się ci, którzy oczekują kiepskiej produkcji i monotonnego, lecz furiackiego nakurwu. Pentagram Chile bawi się tempem, prezentując zarówno szybsze kawałki („The Death Of Satan”, „Horror Vacui” można śmiało postawić jako przykłady) jak i bardziej stonowane – „La Fiura” na ten przykład. Ale zazwyczaj każdy numer jest na tyle złożony kompozycyjnie, by nie operować tylko jedną szybkością. Czuć tutaj wściekłość rodem z lat osiemdziesiątych i całej tej diabelskiej gwardii, która wówczas – wraz z Pentagram Chile – stawiała pierwsze kroki. Wobec powyższego nie wyobrażam sobie, by maniacy Possessed, wczesnego Slayer, Mutilator, Destruction.. Właśnie – albo mi się zdaje, albo słyszę Schmiera w „Spontaneous Combination”? Nawet jeśli nie, nie zmienia to faktu, że „The Malefice” brzmi jak wyciągnięte z lat osiemdziesiątych, jedynie z brzmieniem odrobinę bardziej przystającym do dzisiejszych standardów. Choć kurwa, muszę przyznać, że jakiś niedosyt czuję jednak – może wiedząc, że Pentagram Chile wydaje nareszcie krążek spodziewałem się, że urwie mi jajca i w związku z tym ród mój na mnie się zakończy? Szczęśliwie, będę miał możliwość przekazać dalej swoje zwichnięte geny.

Krążek bardzo dobry, ale nie rewelacyjny. Jednakże zaniechaniem byłoby nie zapoznanie się z „The Malefice”, bo pomimo braku pełnej satysfakcji – jest to płyta godna polecenia

Ocena: 8/10

TRacklist:

1. The Death of Satan  
2. La Fiura
3. The Apparition  
4. Horror Vacui  
5. Spontaneous Combustion  
6. Grand Design  
7. Sacrophobia  
8. Arachnoids  
9. King Pest  
10. Prophetic Tremors

 

Autor

12145 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *