Patria “Nihil Est Monastica”

 

 Wydawca: Drakkar Productions

Projekt mi do tej pory nie znany i szczerze powiedziawszy nie wydaje mi się bym pamiętał o nim za tydzień, czy też dwa. Z bardzo prostego powodu – jest po prostu średni.

 

Nic mnie tutaj nie zaskakuje. Black metal prezentowany przez Brazylijczyków trzyma się dawno temu wytyczonych ścieżek i nie zamierza z nich zbaczać, ani na moment. Trochę jest agresywnie, ale i spora tutaj dawka melodii, ale ujętej w dość “brudny” sposób. Całość mało skomplikowana, bo i w zasadzie po co? Trzy klawiszowe pierdolniki. Pierwszy nawet całkiem przyjemny. Minus? Ja pierdolę, jaka ta płyta jest długa. To znaczy, tam długa od razu. 43 minuty, ale ciągną się one jak czytania projektów ustaw. Brzmienie, które w niektórych momentach niezmiernie irytuje. Nie wiem co to w sobie ma, jak oni to wykręcili, ale na dłuższą metę męczy. Na koniec cover Sarcofago. Ujmę to tak. Oryginał miażdży kamienie, wykonanie proponowane przez Patria – co najwyżej szyszki. Początek płyty zdecydowanie jeszcze przyciąga uwagę, ale im dalej w las, tym mniej ciekawych, muzycznych widoków. Oczywiście to między innymi hołd oddany muzyce z kraju na „en” i tu musi być konserwatywnie (he, he, he), ale to przecież nie oznacza, że nudno. Nie wzbudza ten materiał we mnie żadnych wyższych uczuć. Ot, rzemieślniczo odegrany black metal. Koniec – kropka.

 

Jeśli jednakoż, ktoś wietrzy spisek, że celowo zaniżam rating zespołu, bo nie wiem – dajmy na to nie chcieli mi zapłacić za recenzję, to sam może sobie wyrobić zdanie, poprzez zakup, lub odsłuch z sieci.

Ocena: 5.5/10

01. Nihil Est Monastica
02. Conquering Death’s Palace
03. Dark Cosmic Legend
04. Nyctophilia
05. Ravens Almighty
06. Altar
07. Sacro Vale dos Encantos
08. Ascendent of Darkness
09. Evoking the Ancient Spirits
10. Storm Before Eternity
11. Till Death
12. The Silence of the Thrones
13. Black Vomit [Sarcófago] Bonus Track

Autor

3827 tekstów dla Chaos Vault

Cyniczny i złośliwy chuj. Od zawsze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *