Pathogen „Obscure Deathworship”

Wydawca: Old Temple

Pierwotnie piąty długograj „Obscure Deathworship” filipińskiego Pathogen ukazał się w 2018 roku, ale w strasznie mikrym nakładzie. Dopiero pod koniec zeszłego roku, dzięki naszemu rodzimemu Old Temple, ta staroszkolna death metalowa sieczka miała szanse dotrzeć do szerszego grona odbiorców.

I gdzie przez ten czas ten wulgarny strzał w mordę się przede mną chował nie mam pojęcia. Filipińczycy nie pierdolą się w tańcu, od początku do końca materiał zionie jakąś obsraną piwnicą, z której wylewają się wiadra pomyj i innych ekskrementów. Surowe i ciężkie riffy pędzą na pohybel i kopią w czachę masakrując narządy słuchowe każdego audiofila. Dodajcie do tego jeszcze przebrzydły growl i macie przepis na sukces. Każda nuta hołduje tutaj starej szkole i aż pragnie się tego więcej. Chłosta, chłosta i jeszcze raz chłosta, a wszystko to jest zawarte w dziewięciu numerach nieprzekraczających łącznie 45 minut. Na szczególną pochwałę zasługują dwa długie buldożery „Ashen Surreality” oraz „Deliverance from Existenge / Into Sepulghral Realms”, które, pomimo że przekraczają ponad 7 minut, to zawierają takie nagromadzenie oblechy, że nie wstaniecie prędko z fotela.

Jeśli Filipiny mają zostać nową kolebką staro szkolnego śmierć metalu, to jestem za. Dawno nie słyszałem tak dobrego albumu, który tak mocno prześwidrował mój mózg. Słuchać i nadrabiać.

Ocena: 7/10

Tracklista:

1. Vanquished

2. Obscure Deathworship

3. Aggressive Tumor

4. A New Dragonian Century

5. Ashen Surreality

6. The Womb of Rot

7. Agrimony

8. Graveyard of Empires

9. Deliverance from Existenge / Into Sepulghral Realms

Autor

205 tekstów dla Chaos Vault

Główny ekspert w dziedzinie szkalowania, lubujący się w czarnym metalu oraz wszelakich ambientach i innych wybrykach natury.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *