Pathogen “Gryphon”

Wydawca: Northern Cold Productions

Po lekkiej wtopie, jaką moim zdaniem był ostatni pełnowymiarowy krążek Pathogen uderzył z kolejną demówką, zatytułowaną „Gryphon”. I szczęśliwie, forma wróciła.

Część z Was może pamięta, że utyskiwałem, jak to zjebali robotę na „Forged In The Crucible Of Death” – taki był ten materiał miękki, bez jaj. No to „Gryphon” to już mocne jebnięcie, do jakiego przyzwyczaili nas muzycy z San Pablo. Pierwsze cztery numery z tej taśmy to kawałki zarejestrowane w studio, gdzie już tradycyjnie jesteśmy masakrowani staroszkolnym death metalem w stylu Deicide czy Morbid Angel, oczywiście z obowiązkową surową produkcją. Gitary prą ostro do przodu, perkusista nie ma wiele oddechu – to mi się podoba. Metal śmierci, a nie jakieś smutne pitu pitu. Słychać, że Filipińczycy świetnie czują się grając właśnie takie dźwięki – i odkupują swoje winy z poprzedniej produkcji. Pozostałe cztery numery to Pathogen w wersji na żywo. Cóż, brzmienie jest równie nie najlepsze, ale dzięki temu czuć cały koncertowy syf przepoconych ciał. Te kawałki już w większości znamy, a co ważniejsze – lubimy. I tak sobie myślę, może by ktoś ściągnął ich do Polski w końcu? Wówczas przekonalibyśmy się o sile rażenia Pathogen na własnych dupach, osobiście.

Króciutko było, ale co poradzicie – panowie wpadli, przeprosili za problem i wyjebali demówką w ryj.

Ocena: 7,5/10

Tracklist:

1. Psychological Subversion
2. Another Destructive Century (Intoxication of Violence Cover)
3. Incestous Necrophilia
4. Ode to the Macabre (Rough mix)
5. Sa Landas Ng Diablo
6. Lust of Evil
7. Thresholds of Pandemonium
8. Blood Orgy
Autor

12278 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *