Pathogen “Ashes of Eternity”

Wydawca: Old Temple Records

Lubię ten filipiński band, w sumie znam ich od debiutanckiego krążka wydanego dokładnie dekadę temu. Dlatego gdy w końcu dotarło do mnie promo najnowszej płyty „Ashes of Eternity” dość się ucieszyłem, nie kryję.

Pathogen rzeźbi bowiem taki charakterystyczny typ death metalu jaki lubię. A ostatnio nawet – a przynajmniej takie odnoszę wrażenie – sprawili, że ich muzyka jest jeszcze prymitywniejsza i surowa. Brzmienie czwartego krążka w dyskografii Pathogen bowiem ociera się o najgłębszą z piwnic. Sama muzyka też nieco się zmieniła, cały czas jednak będąc czystym, nieskażonym death metalem. O ile jednak wcześniejsze materiały były utrzymane w stylu takiego Deicide czy wczesnego Morbid Angel, teraz panowie udali się bardziej w stronę takiego NunSlaughter czy Mortem. Dziki, intensywny, nieokiełznany. Naprawdę lubię takie granie, wydostające się z samych trzewi piekła. Może trochę bym skrócił ten album, bo czterdzieści pięć minut to trochę za długo – tak o dziesięć minut mniej więcej. Ale źle nie jest, więc i to idzie jakoś wytrzymać, hehe… Bo ja lubię ten Pathogen, mają w sobie taki chamski urok. Choć nie ma tu wiele co się rozpisywać na temat zawartości „Ashes of Eternity” ponadto co już powiedziałem czytam naskrobałem…

Ze swojej strony po prostu zapamiętajcie, że jeśli odpowiada Wam death metal rodem z filipińskiej piwnicy, powinniście mieć tę pozycję na uwadze.

Ocena: 7/10

Tracklist:

1. Cinis Aeturnus (Intro)   
2. Apocryphal Visions  
3. Burning in Abysmal Ruins  
4. Deathvomit  
5. A Graven Frost  
6. Into the Endless Grey  
7. Genetic Threat  
8. Necrolatric Sorcery  
9. Crematorial Destiny
Autor

12483 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *