Paria „Knochenkamp”

Wydawca: World Terrorr Committee Productions

Paria to zespół, do którego mam taką trochę słabość, odkąd poznałem ich dzięki fenomenalnej „VerminRace”. I staram się śledzić, co tylko wypuszczą, a że nie ma tego w jakichś zatrważających ilościach – jest o tyle łatwiej.

A jakoś końcem 2016 roku Niemcy wypuścili EPkę zatytułowaną „Knochenkamp”. A że wspomniane wydawnictwo trwa niemal pół godziny to tym lepiej. Kapela z wydawnictwa na wydawnictwo do klasycznego black metalu z początku lat dziewięćdziesiątych inkorporuje coraz to nowsze rzeczy, robiąc to na tyle jednak umiejętnie, że cały czas mówimy w ich przypadku o ortodoksji i trzymaniu się kanonów. Ostatnimi czasy w twórczości Paria można odnaleźć sporo elementów doom metalu – i tak właśnie jest na „Knochenkamp”. O ile pierwszy utwór z płyty, „Pergamentikkch Nemesis” i „So Far from the Hidden God” to czysty black metal, o tyle już „Cyclikkch Ovogenesis” ma w sobie olbrzymią dawkę psychodelicznych doom metalowych dźwięków – w sumie brzmi ten numer jakby Candlemass czy Cathedral zaczęło grać black metal. Zresztą dostajemy też cover Bathory „Call From the Grave” zagrany jeszcze wolniej, z gitarami które cholernie przypominają Black Sabbath. No, Paria bardzo dobrze kombinuje. A do tego na „Knochenkamp” pojawiły się chyba najlepsze wokale jak dotąd – choć ponoć kapela ma teraz nowego gardłowego i ciekawym co z tego wyniknie. Mam nadzieję, że nie będzie gorzej, bo na recenzowanej właśnie EPce jest wybornie.

Wszystkim black metalowym pojebom zdecydowanie polecam niniejszy materiał. Nie ma tu wiele więcej do dodania.

Ocena: 9/10

Tracklist:

1. Intro  
2. Pergamentikkch Nemesis  
3. So Far from the Hidden God  
4. Cyclikkch Ovogenesis  
5. Call from the Grave (Bathory cover)
Autor

11599 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *