Paganfire „Wreaking Fear and Death”

Wydawca: Bestial Invasion Records

Paganfire to jedna z tych kapel, które od zajebania mają różnych EPek, splitów i innych pomniejszych chujstw. A tylko jeden pełnowymiarowy krążek, który niniejszym recenzuję.

Materiał ukazał się po raz pierwszy cztery lata temu, ale niedawno Bestail Invasion Records wydała go nareszczie w formacie kompaktowym. „Wreaking Fear and Death” osiem prymitywnych thrash metalowych hymnów – czerpiących ze spuścizny starej germańskiej sceny, pierwszych black/thrash metalowych aktów, no i zasadniczo ze wszystkiego, czemu śmiało można dołożyć przymiotnik „kultowy”. Jest surowo – to pierwsze co rzuca się w uszy. Brzmienie jest rzeczywiście garażowe, perkusja gryzie tych z bardziej wypieszczonym podejściem do brzmienia, ogólnie –jakby nagrali to ze dwadzieścia lat temu.  Jest agresywnie – to rzuca się w uszy zaraz potem. Co fajne, część tekstów Paganfire jest w języku filipińskim – dla słuchacza przyzwyczajonego do angielszczyzny taki miks potęguje wrażenie dzikości… Dla mnie coś takiego brzmi idealnie – dzikie, pojebane metalowe granie. Jest to granie tylko dla maniaków podziemia, tutaj żaden ładnego traszu spod znaku Metalliki nie ma czego szukać. A żeby Wam jeszcze posolić rany- wersja od Bestial Invasion Records wzbogacona jest o kawałki live, o paskudnej jakości, ale przez to jeszcze bardziej  czuć całą tą koncertową dzikość.

„Wreaking Fear and Death” to dobry i dziki thrash metalowy materiał. Bestialstwo wbija się Wam tu jak drzazgi pod paznokcie. Czyli że polecam.

Ocena: 7/10

Tracklist:

1. Bakal sa Bakal, Laman sa Laman    
2. Obscure Syndrome    
3. Power Elitist    
4. Lust Possessed  
5. Vermi, Wamas, Wormius    
6. Much of Badness, More of Sin    
7. Filth of Beliefs    
8. Durugin at Kayo’y Sumpain
Autor

12163 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *