Rude “Soul Recall”

Rude Soul RecallWydawca: F.D.A. Rekotz

To ci małolaty dojebali materiałem. Przeleżała u mnie ta płyta zanim się za nią wziąłem długo, bardzo długo. Prawie tak długo jak truchło wujka, co go wystawiamy do okna tylko jak ma listonosz z jego emeryturą przyjść.

Rude, gdyż to o tych urwipołciach mowa, trudni się ekshumacją na kalifornijskich cmentarzach. Ich pordzewiałe szpadle uderzają o wieka trumien w dobrze znane i lubiane rytmy takich zespołów jak Death (stare oczywiście), Asphyx, czy też Possessed. Chłopaki machają trzonkami grubo i gęsto, ziemia upada za ich plecami z głuchym odgłosem. Błoto rzęzi pod nogami, bo właśnie niebo zasunięte zostało przez burzowe chmury i zaczął siąpić zimny deszcz. Nie przeszkadza to chłopakom z Rude, bo właśnie dokopali się do pierwszych szczątków – wydobywszy piszczele użyli ich zamiast pałeczek i nakurwiają po starych nagrobkach. Rytuał ten nazywa się “Soul Recall”. I faktycznie – dusza Schuldinera, jest tu nad wyraz wyczuwalna, ale nie może to być dziwne, skoro chłopaki rytuał swój odprawiają z iście mistrzowskim zacięciem. Inkantacje wyrzygiwane głosem Martina van Drunena okazują się również bardzo pomocne w sprowadzeniu ducha przedwiecznych na ten krążek. Udaje im się to cholernie – po zmęczeniu materiału dzięki kilku niezbyt dobrym krążkom, które zostały mi podesłane do recenzji, a zawierającym oldschool death metal, Rude przywróciło mi wiarę. Jednak młodzi jeszcze umieją zajebać z klasą starych kapel – “Soul Recall” jest na to aż za dobrym dowodem. Serio, od bardzo dawna nie słyszałem tak dobrej płyty z death metalem i aż się dziwię, że przeszła tak trochę bez echa. No ale tak to bywa, jak jest zalew zespołów z jednego sortu – czasem te bardziej wartościowe gdzieś tam przepadną. Dlatego cieszę się, że jednak wyłowiłem “Soul Recall” i opowiedziałem Wam o niej. Może ktoś jeszcze przyjrzy się jej z bliższa.

Na koniec powiem – jeśli kiedyś przyszło by mi kopanie grobu po nocach, chciałbym to robić mając “Soul Recall” na słuchawkach. Moc.

Ocena: 9/10

Tracklist:

1. Haunted 05:00
2. In Thy Name 02:42
3. Memorial 07:20
4. Soul Recall 05:19
5. Forsaker 05:11
6. Conjuring of Fates 08:28
7. Last of Us 04:03
8. Internal Ascension 05:38
Autor

12507 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *