Owls Woods Graves „Citizenship of the Abyss”

Wydawca: Malignant Voices

Krakowskie Owls Woods Graves narobiło swoim debiutem sporego zamieszania. Nagle polska scena metalowa przypomniała sobie bowiem, że punk rock to bardzo fajny i nośny gatunek muzyczny.

O dziwo, nie pociągnęło to za sobą jakichś większych rzeszy naśladowców. Na szczęście Owls Woods Graves nie zostawiło nas na pastwę losu i po dwóch latach powróciło z „Citizenship of the Abyss”. I pysznie. Słucham sobie tego albumu i powiem Wam, że jest równie dobry, o ile nie jeszcze lepszy niż poprzedni materiał. Podoba mi się w Owls Woods Graves to, że poszczególne wpływy mieszają z olbrzymią swobodą i łatwością, a do tego wychodzi im to bardzo naturalnie. Niech Was więc nie zdziwi, że w takim „God Created a Ghoul” słyszymy Hellhammer, w „Of Moss and Lichens” słyszymy wkurwioną Siekierę, w „Butcher’s Tears” natomiast Misfits. A jak włączycie sobie „Accused of Witchcraft” to dostaniecie Darkthrone z okresu black metalowego (numer tytułowy inspirowany jest natomiast kapelą Fenriza z okresu takiego „The Cult is Alive”). Tak się składa, że każda z tych inspiracji na swój sposób jest mi bliska, a dodatkowym plusem jest brudne brzmienie. Naprawdę piwniczne, co przy agresywnej muzyce tworzy wyśmienitą miksturę. Przy pierwszym odsłuchu poczułem się, jakby ktoś zajebał mi szpadlem w ryj – w głowie mi dzwoni, a w ustach czuję posmak grobowej ziemi. Nierówna walka na zimnym cmentarzu pod lasem jest już z góry przesądzona, a Owls Woods Graves odleje się na moje truchło.

Bardzo dobrze wchodzi mi ten album i czuję, że będę doń wracał z równie dużą częstotliwością co do poprzedniej EPki. To jest po prostu muzyka, która wchodzi mi bez przysłowiowej przepity i kołacze się w głowie bardzo długo – dzięki prostocie i sile przekazu.

Ocena: 9/10

Autor

12161 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *