Over the Voids… “Over the Voids”

Wydawca: Nordvis Production / Malignant Voices Productions

Dziś będzie mowa o nowej nazwie na naszym polskim podwórku. Może już ktoś słyszał? Może nie? W każdym razie przedstawiam Over the Voids… z ich najnowszym dziełem zatytułowanym dokładnie tak samo, tylko bez trzech kropek na końcu.

Projekt ten jest dość tajemniczy, ale już wyszło na jaw, że odpowiedzialni za niego muzycy udzielają się w takich polskich hordes jak Medico Peste, Owls Woods Graves oraz Mgła. No i bardzo dobrze. Jest to dobra rekomendacja. Co do muzyki. Mamy tu do czynienia z black metalem. Black metalem dość prostym w formie, ale przemyślanym i pomysłowym. Nie da się też nie napisać o potężnej ilości melodii zawartej na tej płycie. Mnie to jednak nie przeszkadza. Chwytliwe melodyjki sprawiają, że numery wpadają w ucho. Np. Taki „Prophet of the Winter”. Jest to fantastyczny przykład prostego jak drut black metalu, który wbija się swoimi nutami w głowę od pierwszego odsłuchu. Niech ten numer będzie przykładem na to, że nie wszystko na tej płycie jest tak proste i oczywiste. W tym numerze w środku jest delikatna instrumentalna pauza, po której następuje kolejny huragan czarnych jak smoła riffów. Mój ulubiony numer to jednak „Never Again Will They Hunger”. W nim zaskakują chóralne śpiewy. Generalnie jest to bardzo „mgłowy” numer z chwytliwą wokalno/ muzyczną mantrą. Nie mogę też nie wspomnieć o pierwszym kawałku (trochę od dupy strony to wszystko zacząłem opisywać) „Battle of Heaven”. Straszny moloch, bo trwa ponad 13 minut, ale nie nudzi, bo można by go „pociąć” na 3-4 krótsze utwory.

Podsumowując: płyta naprawdę interesująca. Dobrze się jej słucha. Warto się zapoznać z tym materiałem, bo Over the Voids… to bardzo obiecujący projekt.

Ocena: 8,5/10

Tracklist:

1. Battle of Heaven  
2. Ghosts Lay Eggs  
3. Prophet of the Winter  
4. Never Again Will They Hunger
Autor

882 tekstów dla Chaos Vault

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *