Outline “Fire Whiplash”

Wydawca: Hell’s Headbangers Records

Nie wiem jak u Was ze znajomością sceny speed metalowej, ale może kojarzycie taki zespół jak Demona. Istniał sobie z dziesięć lat, a następnie zmienili nazwę na Outline. I właśnie teraz jako Outline wydali debiutancki krążek (Demona zaś na koncie ma ich chyba dwa).

Ewentualnie jeśli nie śledzicie sceny speed metalowej, ale macie instagrama i lubicie na nim oglądać dupeczki, to pewnie trafiliście tam na profil wokalistki Outline, od której grosza by nie wziął i z łóżka siłą nie wypychał. Specjalnie nie powiem, jak ją znaleźć – pomęczcie się. Ale wracając do muzyki – Outline na „Fire Whiplash” zawarli dwadzieścia dwie minuty muzyki podzielonej na osiem, ognistych speed metalowych numerów. Mamy tutaj trochę bardziej melodyjne „Lady Teaser” czy „Away From You”, ale też bardzo fajne, agresywne killery w stylu „Black Eyed Devil” czy „The Assassin”. Tych agresywniejszych kawałków nie było na wydanym rok temu demo, wnoszę więc że po prostu muzyka Outline ewoluuje ku większej agresji i szybkości. Mi pasuje, bo zdecydowanie lepiej wypadają od pozostałych. No i wokal w nich jest dzikszy co również mi leży. Bo i prawda taka, że do jej głosu trochę trzeba się przyzwyczaić, no ale to już taki urok damskich wokali w speed metalu – brzmi surowo, chwilami zahacza o fałsz, ale jednak w ogólnym rozrachunku wypada dobrze.

Zresztą jak i cała płyta. Choć ja bym to raczej nazwał EPką, bo dwadzieścia minut z okładem, to niezbyt długo jak na debiut. Ale skoro Outline i wydawca wolą tak, to niech im będzie.

Ocena: 7,5/10

Tracklist:

. Intro
2. Metal Is Me
3. Lady Teaser
4. Black Eyed Devil
5. The Assassin
6. Away From You
7. Fire Whiplash
8. Hell Squad
Autor

12257 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *