Ordo Obsidium „A Crooked Path to Desolation”

ordo-obsidium-a-crooked-path-to-desolationWydawca: Eisenwald Tonschmiede

Drugie wydawnictwo Ordo Obsidium ma już swoje lata, ale jakimś sposobem promo zawitało pod moją strzechą rajt nał. Ale ze mną to jak dzieckiem: co do odtwarzacza, to na uszy. Do tego zdania dodałbym jeszcze „z przyjemnością”, ale nie tym razem…

Druga płyta tego amerykańskiego duetu zatytułowana „A Crooked Path to Desolation” delikatnie rzecz ujmując, nie zrobiła na mnie wielkiego wrażania. Chłopaki zapodają pogrzebowy death metal i wszystko byłoby ok, gdyby nie kilka „ale”. Pierwsze, do czego muszę się czepić to riffy. Mimo szczerych chęci i potrzeby akceptacji cześć z tego piłowania na gitarze kojarzy mi się z wesołym, melodyjnym śmierć metalem, co nijak nie idzie w parze z pogrzebowymi klimatami. Kiepsko to wypada i psuje mi odbiór. Zabija to kompletnie klimat, który w tym odłamie śmiercionośnego metalu jest najważniejszy. Brnijmy, więc dalej. Zarzut numer dwa: monotonia. Numery zlewają się w jedną wielką masę betonu zbrojonego i nie sposób z tego monolitu wyłowić czegoś dla siebie. Czasem jest to dobre, ale nie w tym przypadku. Płyta rozłazi się między zwojami mózgowymi i w głowie kompletnie nic nie zostaje. To dwa podstawowe zarzuty. Jeszcze mógłbym się czepiać jakiś wkurwiających kombinacji z wokalami i solówkami, ale nie będę już tego robił, bo po co?

Jest sobie taka płyta na tym świece jak „A Crooked Path to Desolation” zespołu Ordo Obsidium i kropka. Jak się wam kurewsko nudzi, to możecie sprawdzić. Jak macie coś innego do roboty to polecam np. koszenie trawnika. Bardziej konstruktywne zajęcie.

Ocena: 4/10

Tracklist:

1. Ominous Clouds at the Deadland Approach  
2. A Crooked Path to Desolation  
3. Nightbird’s Song  
4. Dire Monument  
5. The Warping Palace  
6. Morose Delectation  
7. Breath of Eternal Night  
8. Doom Herald
Autor

810 tekstów dla Chaos Vault

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *