Onirik „Casket Dream Veneration”

Onirik Casket Dream VenerationWydawca; Iron Bonehead Productions

Onirik to band świeżo importowany z Portugalii a ich najnowsze dzieło „Casket Dream Veneration” wylądowało w moim odtwarzaczu i do razu mi nie spasowało…

Będziemy się dziś pochylać nad black metalem w wersji, której ni chuja nie jestem w stanie strawić. Onirik proponuje nam czarny metal w wolnych tempach z melodyjnym zacięciem. Nieakceptowane to jest dla mnie kompletnie. Dodatkowo wnerwia fakt, że pokuszono się w tej muzyce o pewną dozę awangardy. Awangarda ta objawia się tym, że mamy od czasu do czasu jakby dwa motywy nałożone na siebie. Jedna gitara swoje a druga swoje. Wszystko to w jakimś kakofonicznym stylu. Nie ma to dla mnie, w kontekście tej muzyki, sensu. Męczy niemiłosiernie. Kontynuujmy temat męczenia. Wokal. Zawodzący, często coś recytujący. Wkurwia mnie. Jeszcze jakieś pojedyncze fragmenty tak „zaśpiewne” byłyby ok, ale 45 minut takich smutków to ciężko zmieścić w głowie. Już chyba bym wolał te 45 minut przesiedzieć u dentysty z wiertarką do borowania w ryju. Pierwszym moim skojarzeniem w pierwszych minutach obcowania z „Casket Dream Veneration” była myśl, że Onirik chciałby tworzyć klimat jak Mortuary Drape, ale w wolniejszych tempach. Do mistrzów wesołych grobowych melodyjek ze słonecznych Włoch brakuje im jednak pierdyliard w skali zajebistości, więc chyba pozostaną kapelą na pograniczu zapomnienia.

Onirik wymęczył mnie okrutnie, nie podoba mi się ta płyta, to granie, ta stylistyka. Mimo że to już nie pierwsze dzieło pana Gonius Rex to jest to najpewniej ostatnie, którego słucham. Dziękuję.

Ocena: 3/10

Tracklist:

1. Requiem for a Profane Liberation
2. Invocation and Defiance
3. Reverent to the Flames
4. Casket Dream Veneration
5. Ascension and Descent
6. I Am Him But He’s Not Me
7. Disputant by Enlightenment
8. Versos de um Ritual

 

Autor

858 tekstów dla Chaos Vault

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *