Onheil „Storm Is Coming”

Onheil Storm Is ComingWydawca: Cyclone Empire Records

Lubię czasem zabrać się za recenzję kiepskiej płyty. Mimo, że trzeba się trochę pomęczyć przy słuchaniu to recenzję pisze się znakomicie.

W naturze człowieka jest narzekanie więc wiadomo: nie jest trudno. A jak sobie można do tego jeszcze trochę poprzeklinać to już całkiem jest sympatycznie hehe. I tradycyjnie po kilku dobrach płytach pojawiła się w moim odtwarzaczu rzecz, która robi mi źle. Bohaterem dzisiejszego spektaklu nienawiści będzie kapela Onheil, która stworzyła „dzieło” „Storm Is Coming”. Znajduje się na tym krążku dziesięć numerów łączących ze sobą stylistykę heavy metalu, thrash metalu i rocka. Jakby się ktoś bardzo uparł to mógłby z tej mieszaniny wyłuskać coś ciekawego. W przypadku Onheil sztuka ta nie powidła się. Otrzymujemy krążek pełen wtórnych dźwięków, które nudzą niemiłosiernie. Szkoda trochę, bo słychać, że umiejętności muzykom nie brakuje. Są momenty przyjemniejsze dla ucha. Ciekawsze riffy, na których można budować dalej. Niestety, wszystkie te lepsze fragmenty kończą się błyskawicznie i pozostaje jedynie czerstwe jak kajzerka z Tesco jazgotanie. Wkurza mnie też wokal. Gardłowy ma strasznie drażniącą manierę. Jak sobie poczyna w kierunkach bardziej death metalowych to jest całkiem znośnie, ale jak pojawiają się wokale próbujące budować klimat black/heavy metalowy to już jest bardzo kiepsko. I jeszcze te zmodyfikowane komputerowo szepty… Strasznie mi to nie leży. W Onheil wrzeszczy dwóch typów więc nie wiem, kogo mam za co personalnie opierdalać – dostanie się wszystkim w ramach odpowiedzialności zbiorowej, hehe.

Może komuś ta płyta podejdzie, ja jednak nie mogę się do tych dźwięków przekonać. Nie leży mi takie granie i koniec. No kurwa, nie leży….

Ocena: 4/10

Tracklist:

1. Embrace the Chaos  
2. Kill Tomorrow  
3. Self-Destruction Mode  
4. The Omega Legions  
5. Storm Is Coming  
6. The End of Everything  
7. Wings of Death  
8. Dronkenschap in Duisternis II  
9. Nature’s Wrath  
10. Streams of Silence

 

Autor

791 tekstów dla Chaos Vault

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *