On Top „Top Heavy”

Wydawca: Horror Gore Pain Death Productions

On Top to kapela, która poważnie mnie zaintrygowała. Pierwszym, co przykuło moją uwagę była okładka płyty Top Heavy pomyślałem prosto, ale logicznie: „Fajne cycki. Ciekawe, co sobą prezentuje ta kapela”.

Trochę to wszystko na pierwszy rzut oka wydało mi się prostackie: okładka popowa, nazwa jak z disco polo, tytuł płyty też jakąś taki nie za bardzo wyszukany… Najważniejsza jest jednak muzyka więc o niej parę słów: to co znajduje się na debiucie On Top można okresie jako cofniecie się do lat 80-tych w których to zaczynały szaleć na scenie takie ekipy jak Motley Crue, Grave Digger czy Iron Maiden . Nie obca jest też tym chłopakom muzyka klasyków, którzy scenę okupują jeszcze dłużej takich jak Black Sabbat, ZZ Top czy AC/DC. Mimo młodego wieku (facebook niezastąpionym narzędziem inwigilacji hehe) chłopaki kminią dość dobrze te klimaty i starają się oddać te emocje, które wtedy rządziły fanami raczkującego jeszcze i lejącego w majty metalu. Czy im się to udaje: tu nie ma jednoznacznej odpowiedzi… Mnie osobiście się ta płyta podoba, ale słyszałem znacznie lepsze zespoły, które również sięgają po to, co dobre, stare i sprawdzone. W przepadku On Top mamy odczynienia z muzyką sprawnie odegraną, opartą na niekiepskim warsztacie, ale taką, której brakuje tego czegoś. Tej iskry, która podpala dynamit i wypierdala człowieka w podróż w czasie.

Płyta przyjemna podczas jazdy samochodem, jako tło pod piwko z kumplami, ale gwarantuje wam, że nie minie długi czas a zapomnicie o tej płycie, odłożycie ja na półkę gdzie pokryje się kurzem i popadnie w niepamięć…

Ocena: 6,5/10

Tracklist:

Tracklist:

 1. Top Heavy  

 2. Into the Night  

 3. Sleepless  

 4. Sick and Tired  

 5. Another Night of Sleaze  

 6. Die High   

  7. Fire Down Below  

 7. Hot N Wet  

   9. Success and Excess  

 8. Up to No Good  

 9. Too Much

Autor

862 tekstów dla Chaos Vault

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *