Ogen „Black Metal Unbound”

Wydawca: Kolony Records

Debiutanckie EP włoskiego Ogen zdecydowanie nie wywołało u mnie wielkiego i przeciągłego okrzyku radości i zachwytu a wręcz przeciwnie.

Jest to jednoosobowy projekt niejakiego Hartagga, który postanowił umieścić na debiucie „Black Metal Unbound” swoja wizję czarnej sztuki. Zaciekawiła mnie jak najnowsze wydanie faktów po faktach, czyli dla jasności prawie wcale. Pierwszy numer „Shattered Earth Volcano” jeszcze, jako tako bije po mordzie, szybsze tempa, ciekawa i dość niekonwencjonalna kompozycja. Miałem nadzieje, że to EP w całości potoczy się w tym kierunku, niestety kolejne numery są już słabsze, bardziej melodyjne, co nie koniecznie zachęca prawdziwego fanatyka black metalu do dalszego obcowania z tą płytą. Zaczynają pojawiać się trochę kalekie czyste wokale i całość nieco przynudza. Nosz kurwa przecież to tylko EP – piec numerów i niecałe 25 minut muzyki, a ciężko się przez to przeprawić.

Mniej więcej koło połowy zacząłem się zastanawiać, co włączę następne żeby sobie humor poprawić i nabrać animuszu (padło na Sodom „Better Off Dead” heheh).

Ocena: 4/10

Tracklist:

1. Shattered Earth Volcano

2. Black Tusk Retaliation

3. Crest Of The Forgotten

4. As a Leaden Sun Shineth Upon

5. A Steep Slope to Desolation
Autor

848 tekstów dla Chaos Vault

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *