Odium „The Monolith of Hate”

Odium The Monolith of HateKapel o tej nazwie jest bez liku, lub mówiąc w bardziej zrozumiałych dla młodzieży słowach – w chuj. Odium, które dziś Wam opiszę pochodzi z Francji, a ich specjalnością jest czarny metal.

The Monolith of Hate” to druga ich płyta, byli jednak tak mili i podesłali mi do przesłuchania również i debiut. Na tej podstawie mogę stwierdzić, że Odium nie stoi w jednym miejscu, lecz prze do przodu pod wzgędem kompozytorskim. O ile „Universal Genocide” było black metalem zagranym raczej na jedno kopyto, o tyle na „The Monolith Of Hate” jest już znacznie więcej przestrzeni i nowych pomysłów. Z jednej strony słychać tu agresywny i pędzący przed siebie black metal a’la Marduk czy Dark Funeral, z drugiej – mamy też trochę kombinowania, technicznych zabiegów kojarzących się lekko z death metalową gmatwaniną. I bardzo dobrze, bo nie wkrada się dzięki temu monotonia – raz jest szybciej, raz jest wolniej, raz jeszcze wolniej, raz dostaniemy krótkie intro, a raz lufą w pysk. Zaznaczam jednak, iż w przeważającej mierze mamy do czynienia z inspirowanym Pancerną Dywizją metalem czerni – słucha się tego przyjemnie, a że kawałki krótkie, to nawet ich liczba (czternaście numerów) nie jest zatrważająca. Choć jednak mogliby trochę skrócić ten krążek, bo czasem mi się jednak dłuży. Wiecie, wspomniana płyta Morgana i spółki ma jednak tę przewagę, że jest bezpośrednia, a przy tym niezbyt długa. Tutaj tylko pierwszy przymiotnik się zgadza. Ale i tak nie jest źle, bo czuć, że Francuzi mają smykałkę do takiego grania.

Rzec by można, że Odium to silny reprezentant drugiej ligi wśród black metalowych kapel z Francji – uważam, że wielu z Was może się z tym zgodzić, po odsłuchaniu „The Monolith of Hate”.

Ocena: 7/10

Tracklist:

1. Procreating Insanity    
2. The Last Dawn    
3. Decade    
4. Demiurgic Pulse of Eradication (Emphatic Level: Zero)    
5. Bipolar Disorder    
6. The Reign of Those Who Die    
7. Altar ov Chaos    
8. Overture    
9. Monolith of Hate    
10. Until the Nation Fall    
11. Legio CXVI Ferrata    
12. Legioned Odii    
13. Into the Void    
14. The Grand Final
Autor

12159 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *