Ocean Chief „Universums härd”

Ocean Chief  Universums härdWydawca: I Hate Records

Powiem tak – porządki w domu czasem się przydają. Moja na przykład zagoniła mnie jakiś czas temu właśnie do takiej czynności. Przesuwając głośnik zauważyłem róg kartoniku wystający spod szafki z płytami. Podniosłem – promo jak w ryj strzelił.

Tym sposobem czwarty album Ocean Chief przeleżał nietknięty przez niemal pół roku. A wiedziałem, że gdzieś powinien być. Nieważne, już jest, się kręci i czeka na krytykę. A oto i ona. Jest to płyta nie dla każdego, nie na każdą aurę i stan ducha. Ciężka i powolna jak baba, co wlecze się przed Wami w Tesco z koszykiem wypełnionym wszelkiego rodzaju asortymentem, sapiąc i dysząc. Tak ja właśnie mam słuchając „Universumus härd”. Możliwe, że ten krążek ma w sobie urok – myślę, że ma go na pewno, biorąc pod uwagę te wszystkie mgławicowe momenty, rozmyte mirażę gitar i bębnienie gdzieś w oddali. Tylko ten klimat jakoś z płyty do mnie nie przemawia – może jeśli to byłoby na zasadzie zamknięcia w małym klubie z adekwatnym oświetleniem… A tak – Ocean Chief poprzetykał cięższe utwory takimi właśnie onirycznymi gitarami, co powoduje moją senność jedynie, nie zaciekawienie. Jak teraz – godzina trzynasta, a ja trzecią kawę będę sobie robił i myślę, że niemała tutaj zasługa „Universumus härd”.

Myślę, że maniacy będący zdecydowanie bardziej w temacie doom/sludge z elementami drone polubią ten krążek. Ja muszę sobie zarzucić jednak coś bardziej skocznego – pomyślałem, a wzrok mój utknął na „Slaves to Society”, hehe.

Ocena: 6/10

Tracklist:

1. Universums härd
2. Oändlighet
3. Färden
4. Urtiden
5. Frihet
6. Mörker
7. Vandringen

 

Autor

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *