Occultum „Towards Eternal Chaos”

Occultum Towards Eternal ChaosWydawca: Old Temple Records

Niezłe czarnidło wyrosło Rydzykowi pod samym nosem i wydało diabli plon parę miesięcy temu. To już tak na wstępie zaznaczyłem, żeby było wiadomo, iż będzie to recenzja pochwalna.

A żeby wszystko wyjaśnić to ponoć kapela wcześniej zwała się Amarok i coś tam w swojej dyskografii miała, ale przyznam, że w życiu ich chyba nie słyszałem. A tu proszę, zmiana nazwy, zmiana labelu i już mogę Wam powiedzieć, iż „Towards Eternal Chaos” to porządny krążek. Na pewno chcecie od razu usłyszeć, z czymże można porównać muzykę Occultum, więc nie będę taki i już mówię: jeśli chodzi o polskie podwórko to w jakimś sensie mógłbym postawić ich z Blaze of Perdition czy Medico Peste z uwagi na generowany klimat przez Torunian (choć pewnie jak koledzy z tych kapel to przeczytają to mi każą umyć uszy i puknąć się w czoło conajmniej). Pod względem muzycznym Occultum celuje jakby w trochę bardziej bezpośrednią muzykę a’la Gorgoroth na przykład, ale chwilami wprowadzają naprawdę niezłą atmosferę – szczególnie przy zwolnieniach, czasem pojawi się chórek przywodzący na myśl krajstagonowskie zabarwienie. No i riff w „Satan’s Era” strasznie mi robi – prosty, ale cholernie opętany. Zespół czuje swoją muzykę, wie jak ją skomponować tak by słuchaczowi zostało coś w głowie po sesji z „Towards Eternal Chaos”. Udaje się to im doskonale w mojej opinii – Occultum wałkuję już dość długi czas i każdorazowe odtworzenie tego albumu to naprawdę przyjemność.

Zdecydowanie mogę polecić ten krążek. Czterdzieści minut bardzo dobrego black metalowego nakurwu, ale z pomyślunkiem. A to nieczęsto się udaje.

Ocena: 8/10

Tracklist:

1. End of the Light
2. In Saecula Saeculorum Tenebrae
3. Satan’s Era
4. Anthem of the Fallen World
5. Black Quintessence
6. Abomination
7. Gehinnom Gate
Autor

11609 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *