Obscure Sphinx „Void Mother”

Obscure Sphinx  Void MotherNie mam zamiaru ukrywać, że do kapeli Obscure Sphinx pałam wielką osobistą sympatią. Nie jest to bezpodstawne, bo podobnie jak debiutancki materiał, tak druga płyta stołecznych eksperymentatorów dźwięku, czyli „Void Mother” urwała mi głowę.

Lepiej by było, żeby urwała ręce albo nogi, bo jakby mi faktycznie łeb odpadł to bym nic nie słyszał hehe. Ciężko mi od czegoś konkretnego zacząć tę recenzję, jeśli ktoś słyszał debiut i mu się podobało to „Void Mother” na pewno przypadnie mu do gustu. Mamy tu podobnie jak na pierwszej płycie fantastycznie rozbudowane kompozycje, pomieszanie stylów i zawiłość konstrukcji utworów. Wszystko, co w tak zwanym post metalu powinno się znaleźć. Post metal jednak trzeba umieć grać. Obscure Sphinx umie! Wszystko mi tu gra doskonale, nie ma się, do czego absolutnie przyczepić. Po raz kolejny muszę też pochwalić Wielebną. Ale ona ma głos! Doskonale odnajduję się w psychodelicznych wrzaskach jak i w melancholijnym śpiewie. Czasem mam wrażenie, że głos tej kobiety delikatnie gładzi mnie jak szeptana do ucha kołysanka, a zaraz potem wali w szczękę pięścią zaopatrzoną w kastet. Zęby się sypią, hehe. Bardzo podoba mi się na tym materiale też sama konstrukcja płyty. Świetnie, że długie utwory są przerywane krótkimi i delikatnymi kompozycjami. Sprawia, że płyta jest jeszcze bardziej zróżnicowana i daje trochę wytchnienia. Co do poszczególnych kawałków to nie bardzo jest sens analizować je osobno, bo płyta jest i ma być jedną opowieścią. Nie mogę jednak pominąć mojego osobistego faworyta na płycie, czyli ostatniego, najbardziej rozbudowanego numeru „The Presence of Goddess”.  Jak go słucham to moja szczęka przez te bite piętnaście minut leży na podłodze i nie mogę jej podnieść. Majstersztyk!

Materiał ten wydany jest własnym sumptem, więc piszcie do kapeli, dzwońcie jak macie numer, wbijajcie na koncerty i nabywajcie „Void Mother”, bo to materiał naprawdę zacny!

Ocena 10/10

Tracklist:

1. Lunar Caustic
2. Velorio
3. Waiting for the Bodies Down the River Floating
4. Feverish
5. Nasciturus
6. Meredith
7. Decimation
8. Void
9. The Presence of Goddess

 

 

Autor

782 tekstów dla Chaos Vault

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *