Nuclear Magick „Priests of the Bomb”

Nuclear Magick Priests of the BombWydawca: Iron Bonehead Productions

Zauważyłem, że ostatnio kasety przechodzą u mnie renesans. Może to wynikać z faktu, że kupuje ostatnio sporo, a zarabiać jakoś więcej nie zacząłem, a może z tego, że bardzo lubię brzmienie black metalu z kasetowego nośnika. Więc, mimo iż Demo, które dziś recenzuję wydane zostało już lata temu (2010 rok) to nie było ono wspomniane na łamach Chaosa. Przeoczenie? Może. Ignorancja tak wspaniałej muzyki? Na pewno nie!

Nuclear Magick urzekło mnie już od pierwszych dźwięków i rozpocząłem poszukiwania ich zajebistego Dema „Priests of the Bomb”, które zakończyły się powodzeniem. Muzyka zawarta na tym krótkim materiale to zgniły, przeżarty promieniowaniem do szpiku kości, odrażający kawał Black/Doom metalu. Słuchając tego materiału tworzą nam się przed oczami obrazy jak z Czarnobyla a wyobraźnia pobudzona tymi topornymi dźwiękami pracuje na przyspieszonych obrotach. Widzimy ludzi z odpadającą skórą, pęcherzami wypełnionymi ropą. Powolnie umierających od promieniowania w niesamowitych męczarniach. Czujemy nieomal jak ich skóra odchodzi od kości, jak mózg stopniowo zamienia się z kleistą papkę wypływającą uszami. Palce rąk i nóg poczynają odrywać się od kończyn a nieuchronna śmierć czai się tuż za rogiem, do którego czołga się na wpół ugotowane ciało… Ale się rozmarzyłem hehehe. Nic na to nie poradzę. Takie rodzą się odczucia podczas słuchania „Priests of the Bomb”.

Warto zwrócić uwagę na ten zespół. Wszyscy fani Cultes des Ghoules powinni ze szczególną uwagą przyjrzeć się muzyce Niemców. Ja, natomiast kontynuuje polowanie na EP i wypatruję na horyzoncie, wraz z nuklearnym grzybem nowego wydawnictwa.

Ocena 9/10

Tracklist:

1. Intro  
2. Enhanced Radiation Weapon  
3. Strontium-90
4. Outro  
5. Intro  
6. Nuclear Necromancy  
7. Rausch  
8. Nuclear Magick  
9. Rausch  
10. Outro

 

 

Autor

863 tekstów dla Chaos Vault

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *