Norylsk „Political Pollution”

 

Wydawca: Let It Bleed Records

Spodziewałem się po Norylsk muzyki, która będzie jednocześnie odtruwać organizm, jak i leczyć duszę. Takiej, która harmonizuje wszystkie znane nam i nieznane, poziomy  ciała i ducha. I wiecie co? Nie zawiodłem się.

Bije się w piersi, bo Norylsk do tej pory był mi kompletnie nieznany, ale błąd ten zamierzam naprawić (w sensie śledzić dalsze płyty ). Moja niewiedza wynika poniekąd z braku większego zainteresowania zespołami parającymi się grindem (poza klasyką i wynalazkami w stylu Caninus, ale w tym ostatnim przypadku, traktowanymi w kategoriach jednorazowego przesłuchania). No ale nic to. Włączyłem „Political Pollution”… zaśmierdziało… i pierdolnęło taką mocą i energią, że aż mi ciapy spadły, a rumianek do nagniotów bezpowrotnie wchłonął się w perski dywan. Zagrało – bardzo strawną dla mnie –  mieszanką grind i brutalnej odmiany śmierć metalu. Nie jest to jednak takie zwykłe połączenie. Przede wszystkim, grind z którym mamy tutaj do czynienia, to niebezmyślna napierdalanka z zoofilią i koprofilią w tle. To – uwaga – technicznie zagrana młócka niepozbawiona jednak pewnej dozy melodii i ciekawych motywów, które co mniej zaprawionych w muzycznych bojach mogą wprowadzić w uczucie dezorientacji. Chociażby uroczy (tak, nie bójmy się tego słowa) początek „Pulpet Song”. 28 minut napierdalanki, która w zasadzie nie może się nie podobać. Fajnie, że lirycznie panowie postanowili opowiedzieć po jednej stronie. Nieważnej której, ważne że teksty są o czymś (i po polsku – na ile mi się udało wyłowić).

Takiego grindu nigdy za dużo. Chociaż słuchając „Political Pollution” miałem wrażenie – niekoniecznie niepokojące – że to już było. W niczym to jednak nie przeszkadza mi się delektować debiutem Norylsk. I genialnie paował jak podkład do wczorajszej debaty emerytalnej w sejmie. Oczyścił mi duszę.

Ocena: 8/10

Tracklist:

01. Clerical Fascism
02. Social Stigmata
03. The Hypocrite
04. W 114
05. Pulpet Song
06. Violence Criteria
07. The Opportunist
08. A Dillema
09. In The Likeness of God
10. Paranoic Reality
11. Why should I think… I Believe
12. Unborn Reality
13. The Purpose of Life

 

Autor

3706 tekstów dla Chaos Vault

Cyniczny i złośliwy chuj. Od zawsze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *