Non Opus Dei „Głód”

Wydawca: Pagan Records

„Głód” to nowy album Non Opus Dei wydany po dokładnie czterech latach od ukazania się „Diabła”. Nie wyczekiwałem, ale z miłą chęcią sięgnąłem po promo, gdy tylko wpadło w moje ręce.

Muszę przyznać szczerze, że „Diabeł” pokrył się dość grubą warstwą kurzu i odświeżyłem sobie go dopiero, gdy przyszło mi porównać ten album z nowym materiałem. Większych zmian nie stwierdziłem, ale… „Głód” wydaje się dużo bardzo koncepcyjnym albumem. „Diabeł” był dla mnie nieco bardziej chaotyczny. Mam też wrażenie, że poprzedni materiał był bardziej „żywy”.

Tu jest bardziej dostojnie, bardziej melancholijnie. „Głód” moim zdaniem wymaga od słuchacza sporego zaangażowani. Więcej jest tu motywów, które mogę umknąć za pierwszym, czy nawet za dziesiątym odsłucham. Poza tym to dalej ten sam bardzo rozpoznawalny styl, do którego przyzwyczaili nas muzycy. Największy plus tej płyty to według mnie wciągnięcie do współpracy pani Hekte Zaren, której umiejętności wokalne zawsze wprawiają mnie w osłupienie. Jak zwykle rewelacyjne wokale otwierają i zamykają ten materiał i pasują doskonale do całości płyty.

Szkoda, że nie wykorzystano umiejętności tej pani w trochę większym i szerszym wymiarze. Niektóre numery aż proszą się, żeby uzupełnić je o te fantastyczne wokale. A czasem to nawet i zastąpić nieco pana Klimorh’a, bo niestety, ale nie jestem szczególnym fanem jego maniery wokalnej. Ale tu chyba ponosi mnie wodza fantazji, bo wymagałoby to przebudowania całego zespołu.

„Głód” to bardzo dobra płyta, choć mam sporo obaw czy ten materiał, też nie będzie się kurzył na półce… Z tego, co udało mi się ustalić, to najczęściej słuchanym przeze mnie materiałem tego zespołu są „Dziwki Dwie”, tylko rodzi się pytanie: czy to aby na pewno za sprawa Non Opus Dei

Ocena: 8/10

Tracklist:

01.Siew
02.Po jałowej ziemi
03.Diabeł posiał głód
04.Głód
05.Do ołtarzy w piekle
06.Czarci most
07.Plon

Autor

845 tekstów dla Chaos Vault

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *