Nokturne / Maléfice „Die Welt Gehört Uns!!!”

Wydawca: Doomsday Elite

Splity mają to do siebie, że zawsze można poznać dzięki nim jakiś ciekawy zespół. I tak jest w przypadku splitu zatytułowanego: „Die Welt Gehört Uns!!!” ( po naszemu Świat należy do nas!!! )

Otóż na tym krótkim siedmiocalowym winylu znalazły się dwa różniące się od siebie stylem grania, black metalowe zespoły. Działający w USA Nokturne oraz francuski Maléfice. Zaczynając od fanów Trumpa, serwują oni surowy black metal w amerykańskim stylu. Chociaż można doszukać się tutaj lekkich inspiracji Mardukiem. Mamy odpowiednio skrzeczący wokal oraz  drapiące podniebienie riffy. A wszystko to przepełnione nienawiścią i pogardą do słabszych istnień. Taka sieczka wchodzi porządnie jak dobre piwo.

Jeszcze lepiej na tym placku wypada Maléfice. Muzyka prezentowana przez ten zespół to Ahnenerben Black Metal. Trudno tutaj się nie zgodzić. Już od pierwszych dźwięków można wyobrazić sobie, że jesteśmy zabierani na ekspedycję w celu poszukiwania świętego Grala. Albo to może ja się naoglądałem za dużo Indiana Jones’a… Oprócz świetnego klimatu mamy tutaj trochę melodii, które wplata się w ten utwór i potęguje chęć eksploracji.

Może za wiele muzyki tutaj nie odnajdziecie, bo wszystko zamknęło się w niecałych 10 minutach, ale jest to naprawdę ładna laurka zapraszająca na zapoznanie się z resztą materiałów tych hord’es.

Ocena: 8/10

Tracklist:

01. Nokturne – Stormtroopers of Decimation
02. Maléfice – Croisade Contre Le Graal

Autor

111 tekstów dla Chaos Vault

Główny ekspert w dziedzinie szkalowania, lubujący się w czarnym metalu oraz wszelakich ambientach i innych wybrykach natury.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *