Night’s Blood „Hellish Metal Possession”

nights-blood-hellish-metal-possessionDebiutancka taśma demo tej kapeli tyle co wpadła w moje łapy dzięki trejdowi za ostatni numer „Chaos Vault”. I powiem Wam, że prawdą jest powiedzenie, że dobro za dobro, a zło za zło.

Oczywiście przy tej wymienia adekwatna jest ta druga opcja, hehe… Bo to co dostajemy na „Hellish Metal Possession” to – jak sam tytuł wskazuje – piekielne, metalowe opętanie zaklęte w sześciu (licząc intro) kawałkach. Tu wszystko się zgadza – kasetowe wydanie, czarno – biała okładka, dziesiątki naszywek, hasła wewnątrz wkładki oraz co najważniejsze, czyli muzyka. Miks black i thrash metalu, z surowym brzmieniem, pogłosem nałożonym na wokale i całą tą undergroundową otoczką. Czasem brzmi to jak wczesny Mayhem z okresu „Deathcrush”, czasem jak Bathory, no a czasem jak ich spadkobiercy – Desaster, Nocturnal, Sabbat… a czasem jak spadkobiercy ich spadkobierców, hehe… Z naszego podwórka mógłbym na przykład wskazać na Bestiality jako przykład kapeli o podobnym podejściu do metalu. No tak, kapel grających w tym stylu jest multum, ale co to kogo obchodzi w przypadku Night’s Blood, jeśli „Hellish Metal Possession” brzmi tak jak brzmieć powinno i kopie dupę? Nic. A to naprawdę porządny kawał metalu, szybki, dosadny, wulgarny. No po prostu metal.

Debiutanckie demo trwa coś około dwudziestu minut i zdecydowanie jest to dobrze spędzony czas. Zresztą nie zdziwię się, jeśli za jakiś czas nie dostanę na skrzynkę maila z informacją, że Night’s Blood podpisało papiery z Iron Bonehead Productions czy innym Invictus Productions.

Ocena: 8/10

Tracklist:

1. Heimsuchung (Intro)
2. Vows of Exorcism
3. Into Pandemonium  
4. Fire  
5. Hellish Metal Possession  
6. Black Conjuration  
7. The Witcher
Autor

11487 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *