Nidsang „Into the Womb of Dissolving Flames”

Nidsang Into the Womb of Dissolving FlamesWydawca: Pulverised Records

O Nidsang to miałem ostatnio z kolegą Oracle długą dyskusję. Ja ich wcześniej nie znałem, on natomiast bardzo chwalił debiut. I wyszło na to, że mamy do czynienia z bardzo ciekawą kapelą grającą bardzo ciekawy black metal hehe.

Może ze słowem „bardzo” to trochę przesadziłem, ale na pewno mamy przyjemność obcować z muzyką, która jest „jakaś”. „Into the Womb of Dissolving Flames” słucha się naprawdę wyśmienicie. Jak na black metal to muzycy dysponują sporym arsenałem zajebistych riffów. Mam wrażenie, że każdy numer znam, zanim skończę go pierwszy raz słuchać. To chyba tak jak z ostatnimi dziełami Marduk: (oprócz „Serpent Sermon”, która jest chyba najsłabszą z nowych dokonań pancernej dywizji) słucham pierwszy raz, a wydaje mi się, że już to znam, ale i tak robi mi to granie zajebiście dobrze. Może właśnie dlatego Nidsang wchodzi mi bez popity hehe. Jest to granie, które naprawdę potrafi wciągnąć. Numer są dość długie, ale ich konstrukcja sprawia, że w każdym z nich czekamy na rozwój sytuacji. Każdy z kawałków ma jakiś moment, na którym lubię się „zawiesić”. Na przykład końcówka „The Burning Beyond” czy „Abysmal Origins”, w którym po pierwszej minucie rusza to zajebiste zwolnienie. Można Nidsang zarzucić, że biorą z Marduk sporo inspiracji, ale ja się nie będę czepiał. Takie granie mi pasuje i takie granie mogę z czystym sumieniem polecić osobom, dla których szatan i dwa riffy na krzyż (wiadomo, w którą stronę hehe) to za mało i czasem potrzebują czegoś więcej.

Coś więcej daje nam właśnie druga płyta Szwedów. „Into the Womb of Dissolving Flames” zapamiętajcie tą nazwę, bo to dobra płyta.

Ocena: 8/10

Tracklist:

1. Black Void Revelations  
2. The Gathering Shadows  
3. The Burning Beyond  
4. Layil  
5. Veneration of the Fiery Blood  
6. Eschatonic Catharsis  
7. Abysmal Origins

 

 

Autor

791 tekstów dla Chaos Vault

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *