Nekron „Worshippers”

 

Wydawca: Putrid Cult

Burzum podobno zakończyło swoją karierę? Bzdura! Przecież właśnie spod wiosła Varga wyszedł nowy album „Worshippers”! Przepraszam, dostałem właśnie faks z naszej watykańskiej redakcji, Burzum faktycznie poszło w piach a dziś omawiamy nasz polski Nekron!

Jest to już czwarty materiał tego jednoosobowego projektu, który zawiera prawie 30 minut zimnego klimatycznego black metalu z ambientowymi wtrąceniami. I mamy tu nie byle jaki klimat, bo unosi się nad tym duch „Filosofem”! Unosi, ba leje się strumieniami tak, że zalało mi piwnice a Pani z wuwuzelą z okładki stwierdziła, że ucieknie do obozu Nekron. Powtórzę to, co wspomniał Oracle już parokrotnie: to jeden wielki hołd dla Burzum. Tylko że jak on narzekał na powolne riffy, ze sporadycznymi uderzeniami perkusji połączonymi z klawiszami ja zachwycałem się, że jest ktoś jeszcze na tym świecie, co potrafi zagrać równie podobnie i dobrze nie spierdalając tego od razu na wejściu.

Dla maniaków Burzum jest to pozycja obowiązkowa, zwłaszcza dla tych, którzy nie widzą świata bez „Filosofem”. Czy Nekron jeszcze czymś nas zaskoczy? Raczej nie hehe, ale to chyba dobrze, bo każdy fan tego jednoosobowego hordu spodziewa się kolejnego materiału, w klimacie wiadomo kogo.

Ocena: 7+/10

Tracklista:
1. Midnight
2. Diadre
3. Blood Covenant
4. Lunatic

 

Autor

132 tekstów dla Chaos Vault

Główny ekspert w dziedzinie szkalowania, lubujący się w czarnym metalu oraz wszelakich ambientach i innych wybrykach natury.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *