Nekrokrist SS “Der Todesking”

Nekrokrist SS  Der TodeskingWydawca: Primitive Reaction

Nekrokrist SS pomimo niezbyt dużego dorobku jak na 13 lat jest dość uznanym zespołem, a przynajmniej tak mi się wydaje, bo z drugiej strony nie widziałem gimnazjalistów z ich naszywkami na kostkach.

Z trzeciej strony, czy to jest uznanie? Nieważne, przejdźmy do sedna – jakiś czas temu „Der Todesking” wylądował na wirtualnej kupce do zrecenzowania. Do dzieła więc. Najprościej album ten opisać mógłbym trzema słowami: fiński black metal. Jak wiadomo, mamy tu klasyczne składowe – prostota kompozycyjna, mielizna produkcyjna, przewidywalność, ale i chwytliwość oraz rozwrzeszczany wokal. A jednak może się to podobać. Co prawda zdecydowanie bardziej z tego kraju podchodzi mi Horna, o klasykach nie wspominając, jednak Nekrokrist SS również nie jest złe. Przeciwnie – taki black metal łykam zdecydowanie sprawniej, niż wszystkie te napuszone, zajebiście brzmiące zespoliki dla dzieci. W przypadku Nekrokrist SS czuć brud i wkurwienie, pierwotną pogardę względem reszty społeczeństwa. I zimno. Zawsze u kapel z Finlandii czuję zimno przeszywające mnie z każdym uderzeniem w strunę w taki sposób, że ten cały Ksawery, który akurat sobie duje za oknem to pikuś. wszystkie te elementy od zawsze kojarzyły mi się z black metalową stylistyką Finlandii i zespołami pokroju Nekrokrist SS. I choć nie stawiam tej sceny na szczycie moich ulubionych kapel, to mimo wszystko „Der Todesking” wypada na moje ucho nieźle.

Jeśli więc szukacie podobnych doznań w black metalu, jak te, które wymieniłem przed chwilą, to zasięgnijcie języka, gdzie można dostać ten krążek. Pewnie Wam też się spodoba.

Ocena: 7/10

Tracklist:

1. Perkeleestä syntynyt  
2. Crematory Hymn (Burn In Hell)  
3. Satan Calls Your Name  
4. Kuolontanssi  
5. Vala  
6. Kirous  
7. Der Todesking

 

 

Autor

12271 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *