Neige et Noirceur „La Seigneurie Des Loups”

Wydawca: Sepulchral Productions

Słucham już płyty Kanadyjczyków z Neige et Noirceur już jakiś czas z nielicznymi przerwami i dalej mam problem z odnalezieniem się w tych dźwiękach…

Zacznę wiec od próby zaszufladkowania muzyki znajdującej się na ”La Seigneurie des Loups”, a nie jest to zadanie łatwe. Znajdują się tam mianowicie dźwięki oscylujące wokół konwencji black metalu z wpływami ambientów, doomów, dronów, folków i przeróżnych pisków, zgrzytów i skowytów, których wszelka klasyfikacja jest niemożliwa. Pierwsze skojarzenie to Darkspace… Zajebiście lubię tą kapelę, więc psychodelicznie kosmiczny- hałas tego typu od razu przypadły mi do gustu. Nie są to dźwięki, których można posłuchać jadąc samochodem czy gotując obiad. Tej muzyce trzeba się poświecić w całości i poczuć klimat wszechogarniającej pustki. Podstawa konstrukcji utworów jest perkusja, gitary twoja ścianę dźwięku a wokale przebijają się przez tą masywna całość niby z jakiś mrocznych zakątków kosmosu. Całość dopełniają klawisze tworzące przestrzeń w smolistej rzece pozostałych instrumentów. Dodatkowo można usłyszeć np. drumle czy flet, który kapitalnie łączy w całość pierwszy i drugi numer na płycie. Na pięć utworów znajdujących się na płycie trzy trwają dobrze ponad 10 minut, ale fakt ten nie męczy. Wręcz przeciwnie – każdy z nich jest świetnie skomponowany i nie pozawala ani an chwile oderwać ucha, bo w każdej chwili może czymś zaskoczyć. Jestem naprawdę zachwycony tą płytą! Zawsze wnerwiało mnie, że płyty w/w darkspace mają tak chujowe brzmienie a tu dostałem coś równie dobrego i do tego ze świetnym brzmieniem i mnóstwem nowych, ciekawych patentów.

Chcę, ale nie mogę się oderwać od słuchania. Kończąc te wywody napisze tylko że jak komuś znudziły się dopalacze albo akurat zamknęli jego dilera niech odpali Neige et Noirceur ”La Seigneurie des Loups” !

Ocena 10/10

Tracklist:

1. Croix de feu Croix de fer
2. Ancien Folklore Quebecois
3. 1834
4. La seigneurie des loups
5. Les plaines de Krolok
Autor

849 tekstów dla Chaos Vault

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *