Necrotion „Apocalyptic Vengeance”

Wydawca: Redrum 666 Records

Redrum 666 Records znana jest z wypuszczania polskich przykurzonych kapel, ale tym razem Tom sięgnął, gdzi wzrok nie sięga – za Ocean.

Znalazł tam kapelę mało znaną, zapomnianą, choć wciąż aktywną. Powstała dwadzieścia jeden lat temu w Philadelphii, by łupać death metal, a za nazwę przyjęła Necrotion. Wydali sobie jakieś demówki, jakieś epki i rehy, a teraz część z tego materiału została zebrana na jednym krążku, dołożono pojedyncze utwory właśnie z prób i wypuszczono pod zbiorczym tytułem „Apocalyptic Vengeance”. Cóż ja mogę o tym rzec – Necriotion napierdala bardzo miły dla ucha death metal, który jest wypadkową wpływów szwedzkich jak i amerykańskich. Kapela nie ogranicza się do jednostajnego tempa, poruszając się na skali od punktu „porządny walec” do „diabelsko i burzliwie”. Choć nie ukrywam, że z uwagi na sposób, w jaki te numery są odgrywane, większość materiału kojarzy się z Incantation czy Asphyx oraz dość mocno słyszalne inspiracje Morbid Angel lub Immolation, na przykład w takim „M.D.M.”. Najlepsze brzmienie mają numery z demo „Fallen Salvation” i epki „Prelude To Apocalypse”, bo o ile reszta też nie jest zła, to znajduje się tutaj na przykład taki „Tramsmuted Immortality” brzmienie ma kiepskawe, przytłumione i w ogóle. No ale czego się spodziewać po rehu z 1990 roku, co? Nie najlepiej też wypada numer „Fallen Salvation”, gdzie w ogóle nie słychać wokalisty. Intuicja nam podpowiada, że tam jest, ale zmysły go nie wyłapują za wiele, hehe. Za to numery najnowsze, to jest z 2008 roku i 2010 to już zajebiste brzmienie i takież kompozycje. Ponure, death metalowe dźwięki zgniatają Wam jaja swoim ciężarem, zwłaszcza ostatni numer na krążku – trzyminutowy instrumentalny walec.

Przypomniało o sobie Necrotion, narobiło smaka, więc moja rada – spiąć pośladki i wydać w końcu debiutancki album. Ale już! Płyta wspominkowa, więc bez oceny.

Recenzja po angielsku na stronie Old Death Metal Webzine.

Tracklist:

1. Revel in Decay
2. M.D.M.
3. Unimmaculate Conception
4. Birth of the Unholy Lamb
5. Transmutated Immortality (rehearsal 1990)
6. Unimmaculate (rehearsal 1992)
7. Fallen Salvation (rehearsal 2006)
8. Howls of Iniquity (Alt. Mix)
9. Gestation Period
Autor

12145 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *