Necros Christos “Domedon Doxomedon”

Wydawca: Sepulchral Voice Records

Ten nowy Necros Christos to narobił niezłego bałaganu, no bo kto to widział death metalową płytę trwającą niemal dwie godziny. I powiem od razu, że gdyby z taką propozycją wyszłoby Decapitated albo jakiś inny Kataklysm to bym nie zdzierżył.

U Necros Christos jest inaczej. Ci goście kurwa wiedzą jak oczarować słuchacza swoim rytualnym death metalem. Kilka dni temu słuchałem ich nawet podczas szlajania się po cmentarzach z Pierwszej Wojny Światowej nad ranem i powiem Wam – jest moc. I jebać długość, choć jest tylko jeden krążek, który trwa nawet dłużej i łykam go bez przepitki (ale ja od Guns N’ Roses wszystko łykam). Wiadomo, rzadko kiedy ma człowiek czas wygospodarować ciurkiem dwie godziny na słuchanie jakiejś płyty (ja przynajmniej nie mam odkąd skończyłem dziewiętnaście lat). Ale gdy już znajdę tyle czasu na „Domedon Doxomedon” to wówczas jest to dla mnie istna uczta. Wystarczy, że wjedzie taki „I Am Christ”, „The Heart of King Salomon in Sorcery” czy „Tombstone Chapel” i jestem gotowy. A takich smaków jest cała płyta. Ktoś powie, że jej spora część to same interludia i będzie miał rację, ale osobiście uważam, że pełnią one kapitalną rolę – nie nudzą ani cholery, za to nastrój naprawdę robią znakomity. Jedynym zarzutem względem tej płyty jest chyba tylko zbyt czysta jak na moje standardy produkcja – brzmi to wszystko znakomicie, ale bardziej bym się cieszył gdyby dołożono do tego z łopatę smoły. Brakuje tego, szczególnie biorąc pod uwagę wcześniejsze wydawnictwa Niemców. Ale poza tym faktem, Necros Christos naprawdę wydało świetny, odważny album.

Siedem lat nie poszło na marne, przynajmniej w moim odczuciu. „Domedon Doxomedon” to krążek, do którego będzie się Wam chciało wracać i będziecie robić to często. Testowałem to na sobie i ręczę za to.

Ocena: 9/10

Tracklist:

Disc 1 – ITH א
1. Temple I : The Enlightened Will Shine like the Zohar of the Sky
2. I Am Christ
3. Gate of Sooun
4. Temple II : Who Will Get Me a Drink of Water from the Cistern of Bethlehem?
5. Tombstone Chapel
6. Gate of Damihyron
7. Temple III : Unless YHVH Had Been My Help, My Soul Would Soon Have Dwelt with Dumah
8. He Doth Mourn in Hell
9. Gate of Aion Tsevaoth
Disc 2 – SETH ב
1. Temple IV : Oracle of the Man Whose Eye Is Open
2. Seven Altars Burn in Sin
3. Gate of Arba-Hemon
4. Temple V: בראשית
5. Exiled in Transformation
6. Gate of Behet-Myron
7. Temple VI : The Weight of Gold That Came to Solomon in One Year Was 666 Talents of Gold
8. The Heart of King Solomon in Sorcery
9. Gate of Sulam
Disc 3 – TEI טטט
1. Temple VII : They and All That Belonged to Them Went Down Alive into Sheol
2. The Guilt They Bore
3. Gate of Jehudmijron
4. Temple VIII : Mount Sinai Was All in Smoke, for YHVH Had Descended upon It in Fire
5. Exodos
6. Gate of Dimitrijon
7. Temple IX : A Redeemer Will Come to Zion
8. In Meditation on the Death of Christ
9. Gate of Ea-On
Autor

12275 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *