Necroracle „MMXVIII”

Wydawca: Caligari Records

Nie mogłem sobie odmówić zrecenzowania zespołu o takiej uroczej nazwie. I – jak to często bywa – miałem nosa.

Mowa, jeśli jeszcze nie zauważyliście, o Necroracle ze słonecznej Hiszpanii. Niniejsza EPka zatytułowana „MMXVIII” to cztery numery smotlistego black/death metalu z czarnej otchłani. Już od pierwszych dźwięków zassała mnie ta muzyka niczym czarna dziura, czy to drugie, czemu się niby Nietzsche przyglądał… Wypadło mi z głowy, nieważne, nie będę dziś erudytą. Necroracle tworzy w stylu zbliżonym do hołubionych ostatnimi czasy wielce Necros Christos czy Grave Miasma czy Sartegos. Osobiście – to jest mój typ death metalu, więc ucieszony jestem po pachy mogąc obcować z taką twórczością. Mrocznie, gęsto, duszno – szczęśliwie też obyło się bez wpadania na mielizny i zbytnie rozwlekanie i rozwadnianie pierdolnięcia kosztem prób wytworzenia niby klimatu. Niestety zdarza się tak czasem, że zespół poruszający się w podobnym stylu na siłę chce wprowadzić atmosferę, a zamiast tego po prostu usypia słuchacza. Necroracle ustrzegło się tego błędu, dwadzieścia pięć minut EPki to morderczy przyczerniany death metal – i to najwyższych lotów.

Myślę, że spore grono czytelników Chaos Vault wprost przepada za muzyką, jaką para się Necroracle, wszystkim im więc mogę polecić debiut Hiszpanów. Nie tylko z uwagi na nazwę.

Ocena: 8/10

Tracklist:

1. Through the Eyes of Death  
2. Revelations  
3. Shrines From Beyond  
4. Towers of Silence
Autor

9916 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

1 komentarz

  • Prosze podac 3 przyklady zespolu poruszającego się w podobnym stylu, który na siłę chce wprowadzić atmosferę, a zamiast tego usypia słuchacza. Dziękuję

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *