Necromantic Worship „Spirit of the Entrance Unto Death”

necromantic worshipWydawca: Nuclear War Now! Productions

I kolejny zespół, w poszukiwaniu nazwy którego przeczesuję zwoje mózgowe, by po chwili się przekonać, że tam jedynie pustka. I po raz kolejny przy takim zespole oddycham z ulgą, gdy okazuje się, że wcześniej niczego nie wydali.

Dziś mowa o Necromantic Worship. Nazwa dość jednoznacznie wskazuje, że tu nie będzie cipstw i planatek, ani dmuchania w trąbkę Garbyjela. Nie, na „Spirit of the Entrance Unto Death” dostajemy trzy kawałki utrzymane w stylu dobrze znanym miłośnikom Grecji i jej black metalowej sceny sprzed dwudziestu kilku lat. Echa Necromantii czy Varathron są tu bardzo wyraźne, podobnie jak na przykład Mortuary Drape lub niekiedy Beherit. Dwa numery są przedzielone przez interludium będące czymś w rodzaju inkantacji, gdzie nawiedzony głos wykrzykuje kolejne strofy. Natomiast dwa właściwe utwory – cóż, to jest mój rodzaj black metalu, bo wiadomo, że Grecja zawsze mi leżała. Tutaj mamy brud i smród starej piwnicy, do której strach wejść. Smaczku dodają tu jednak swojego rodzaju „teatralne” wstawki, będące czymś w stylu nagrania lawejowskich wypowiedzi czy Czarnych Mszy (cóż, nie bawię się w takie rzeczy, więc do końca nie wiem, jak Wam to nazwać). Generalnie – materiał na tym zabiegu tylko zyskuje.

Kilkanaście minut porządnego black metalu, garściami czerpiącego z wielkich płyt początku lat dziewięćdziesiątych – oto co znajdziecie na „Spirit of the Entrance Unto Death”. Zainteresowani?

Ocena: 8/10

Tracklist:

1. Nergal, The Raging King
2. Conjuration of the Fire God
3. The Dark Young of Shub Niggurath

 

Autor

12139 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *