Nammoth „Demo 2009”

Nad nami, piszącymi do Kejosa, wisi ostatnio presja. Nie, nie taka, że od naszych słów zależy „być albo nie być” danego zespołu w metalowym światku (kto kurwa czyta recenzje). Raczej presja solidnego wpierdolu, jeśli bandowi nie spodoba się nasz punkt widzenia na ich twórczość.

Na szczęście w przypadku chłopaków z Nammoth, takie bęcki nie mają racji bytu przynajmniej z dwóch powodów. Po pierwsze z Ełku daleko do mnie. Po drugie, tak naprawdę nie mam się za bardzo czego przyczepić na demo, które panowie raczyli mi przysłać. Fajny, zagrany na bardzo przyzwoitym poziomie śmierć metal. Ale nie tam jakaś nudna i statyczna odmiana tego gatunku. Nammoth postanowił zrobić zamot i dorzucił parę niespodzianek. O ile tak, intro jest kompletnie nie trafione. (no chłopaki, a po co to… ), o tyle dalej jest już lepiej. „Last Moments of God” zaskakuje bogactwem pomysłów, którymi mógłby obdzielić tak ze 3 utwory (dodatkowo na koniec, całkiem przyjemne klawisze sobie pluskają). A za motyw „hiszpański”, mają chłopaki u mnie dużą wódkę. I tu dochodzimy do sedna mojego przydługiego wywodu. Moim zdaniem dwa ostatnie utwory są (a jeśli nie, to powinny być!) , kwintesencją muzyki Nammoth. Nie czarujmy się zespół funkcjonuje trzeci rok, więc zakładam, że jeszcze szuka swojej niszy. I te dwa ostatnie kawałki, to jest właśnie pomysł na Nammoth. Przynajmniej, moim skromnym zdaniem. I może zabrzmi to trochę na wyrost, ale mam dziwne wrażenie, że o Nammoth jeszcze usłyszymy i to raczej w kwestii muzyki, a nie pijackich wyczynów.

A na koniec się przypieprzę do sprawy w której zawsze jestem surowy. Kwestia layoutu i okładki. Moje zdanie jest takie, jeśli nie masz na czym wydrukować porządnej okładki, to lepiej po prostu podpisać płytę. Sorry chłopaki ale ten bohomaz, po pierwsze nic dla mnie  nie wyraża ( a to chyba ma trafiać do słuchacza, a nie tylko do twórcy), po drugie jego jakość woła o pomstę do nieba. To tyle. ; ]

Strona zespołu: Nammoth

Ocena: 6/10

Tracklist:

01. Curse All
02. Last Moments of God
03. Pain Of Mankind
04. Burn The Liars
Autor

3811 tekstów dla Chaos Vault

Cyniczny i złośliwy chuj. Od zawsze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *