Nadsvest „Kolo ognja i železa”

                                                                          Kontakt: Nadsvest

Dziś będzie sroga międzynarodowa kooperacja. Nadsvest to zespół tworzony przez dwóch jegomości. Pana Krigeista pochodzącego z Nowej Zelandii, a ostatnio grającego głównie z hordes z Europy, oraz Pana Atterignera, Serba, którego możecie kojarzyć, bo obecnie jest gardłowym norweskiego Gorgoroth.

To wszytko sprawia, że debiutancki materiał tego kolektywu zatytułowany „Kolo ognja i železa” nie powinien przejść bez echa. Wiem. Nie raz mieliśmy sytuację, że w kapeli były znane nazwiska, a płyty nagrywali marne. W tym przypadku tak nie jest. Ta EP-ka zdecydowanie warta jest Waszej uwagi. Mamy tu tylko 4 numery, ale jakie. Zacznijmy może od początku. Na płycie znajduje się black metal. Black metal w swojej klastycznej formie, jednak czerpiący z wielu źródeł i inspiracji. Mamy klasyczne black metalowe skandynawskie „brzęczenie”, mamy sporo podniosłości i epickość. Ja tu słyszę sporo Mayhem (wokale) czy Bathory. Niektóre motywy wydają się żywym hołdem dla Quorthona z okresu jego fascynacji wikingami. Poza tym klasyczne brzmienia znane z Darkthrone czy Satyricon … A może niekoniecznie klasyczne… Tych inspiracji mogę wymieniać jeszcze wiele. Wiadomo jak to jest: jedno szarpnięcie struny u każdego może pobudzić inne połączenia neuronów. Najważniejsze jest to, że wszytko razem trzyma się kupy i słucha się tego bardzo dobrze. Dla mnie najlepszy numer to zdecydowanie „Snovidjenje”, a jego końcówka to już absolutnie mnie rozpierdala.

Na Nadsvest zdecydowanie warto zwrócić uwagę. Mam nadzieje, że ten kolektyw przetrwa i da nam jeszcze trochę zajebistej muzyki.

Ocena: 8/10

Tracklist:

1. Otvori dveri
2. Pesma prokletih 05:36
3. Kolo ognja i železa 08:11
4. Snovidjenje

Autor

849 tekstów dla Chaos Vault

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *