Nachtlieder „Lynx”

Wydawca: Nigredo Records

Nie kojarzyłem wcześniej nazwy Nachtlieder, tym większe moje zdziwienie było, że za tym szyldem kryje się tylko jedna osoba, do tego przedstawicielka płci pięknej. Oczywistym więc było, że sprawdzę zawartość „Lynx”.

I co Wam powiem już na początku – jest nieźle. I nie będę wcale dodawał, że „jak na babę”. Nachtlieder podał nam osiem black metalowych utworów, utrzymanych w dość klasycznym skandynawskim stylu. Słychać tutaj echa nowszej odsłony Marduk, ale też trochę bardziej atmosferycznego zacięcia na „Lynx” się znajdzie. Czasem jest też bardziej wzniośle (rzekłbym nawet, że wznioślej), tak trochę pod Bathory z późniejszego okresu. Większa część tego materiału to jednak szybkie tempo i sporo ciekawych riffów – z jednej strony dość ponurych, z drugiej w jakiś sposób melodyjnych i klimatycznych… Ale wybijcie sobie z głowy słodkie momenty, to nie ten zespół. No i brzmienie – surowe i zimne, tak powinien brzmieć black metal. Osobiście Nachtlieder kojarzy mi się z Witchblood – może spowodowane jest to, że obie kapele tworzone są w zasadzie przez kobiety, jednak w obu przypadkach mamy podobnego ducha nagrań – zimny black metal, z lekko pogańskimi naleciałościami, ale trzymający się jednak kanonów grania.

Nachtlieder nie wybija się ze swoją muzyką w szczególny sposób, ale „Lynx” to dość ciekawa pozycja. Jak dla mnie wystarczająca, bym powrócił do tego krążka na pewno kilka razy, a także bym śledził przyszłe kroki Dagny na płaszczyźnie muzycznej.

Ocena: 7/10

Tracklist:

1. Claws and Bone
2. Lynx
3. Song of Nova
4. Nameless, Faceless
5. Law of Decay
6. Dark Matter
7. Eyes Ablaze
8. Moksha
Autor

11622 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *