Nachtfrost „Spectral Domains Of Dusk”

Wydawca: Lower Silesian Stronghold

Jeśli Grecja to tylko słońce piasek i ciepłe wy gazowane piwo… Słuchając epki „Spectral Domains Of Dusk” od Nachtfrost tego nie zaznacie. Jest to w miarę nowy zespół, który wcześniej nie zaatakował większym materiałem. Prezentowana przez nich prawieczterdziestominutowa EPka ma stanowić preludium do nadchodzącego większego dzieła, które ma niczym grom z nieba wstrząsnąć nami. Zanim jednak przeniesiemy się do przyszłości, zobaczmy co prezentuje najnowsze wydawnictwo.

Mamy tutaj do czynienia z surowym piwnicznym graniem z lekkim powiewem zimy hołdującemu Dissection oraz samemu Panu Nödtveidt. Muzycznie od strony perkusyjnej (automat, jeśli się nie mylę) nie ma tutaj może niczego wielce odkrywczego parę blastów i stuknięć. Partia gitarowa oferuje parę „zimniejszych” riffów przeplatanych z bardziej melodyjnymi i weselszymi wstawkami wraz ze zmianami tempa. Na dokładkę zachrypnięty wokal przeplatany gdzieniegdzie bardziej śpiewanymi momentami wysławia diabły i inne okultystyczne mary. Można powiedzieć, że klasyka w greckich tekstach hehe. Warto dodać, że na materiale znajdują się również partie klawiszowe, które kradną całkowicie show. Chryste Panie i Panienko Najjaśniejsza jak mi brakowało takich klawiszowych wstawek! Nie dość, że nie wpierdalają się między wódkę a zakąskę, to swoją obecnością dopełniają tylko klimatu.

Jak na preludium Nachtfrost to jestem kupiony. Zwłaszcza tymi klawiszami. Jeśli chłopaki podszlifują swoje zdolności na pełniaka i dodadzą więcej ciekawszych riffów oraz popracują nad stroną perkusyjną, to może powstać z tego coś ciekawego.

Ocena 7/10

Tracklista:

1.On The Edge Of Darkness
2.Wrath: Heart Of Draconis
3.Dismal
4.Behind The Dusk
5.Chronicles Of The Crescent Moon
6.Entranced By Night’s Mystique
7.Loneliness In The Embrace Of Autumn’s Night

Autor

198 tekstów dla Chaos Vault

Główny ekspert w dziedzinie szkalowania, lubujący się w czarnym metalu oraz wszelakich ambientach i innych wybrykach natury.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *