Mystherium „Zwycięstwo”

Wydawca: Lower Silesian Stronghold

Obstawiam, że w Polsce taki gatunek muzyczny jak gothic black metal nie jest rozchwytywany, a fanów takiej muzy można policzyć na palcach jednej ręki. Jednak Mystherium wraz ze swoją epką „Zwycięstwo” wychodzi obronną ręką.

Na początku warto zatrzymać się przy tym, jak płyta została wydana. W nasze ręce wpada pięknie ilustrowany wraz z tekstami dwustronny 3-panelowy digipack. Miła odskocznia od tych wszystkich biedapacków zawierających jedynie płytę. Praca gitar oraz perkusji na tym krążku stoi na poziomie „wpadło jednym uchem, a drugim wypadło”. Proszę się tym nie zrażać, ponieważ całe show kradną tutaj inne elementy takie jak wszelkiej maści orkiestrowe i folkowe wstawki. W których na szczególną uwagę zasługują partie skrzypiec nadające niesamowitego mistycznego klimatu. Godne uwagi są również teksty, które są przemyślane i śpiewane w naszym ojczystym języku, za co należy się spory plus, a odwołują się one do historii Polski oraz patriotyzmu. A kto tam właściwie śpiewa? Zapytacie. A więc mamy tutaj duo damsko-męskie składające się z Pani Aleksandry, której słucha się tak miło, że robi się ciepło na serduszku oraz Pana Drac’a zdzierającego gardło. Warto nadmienić, że prezentowany tutaj growl wyróżnia się na tle wokali innych black metalowych kapel. Tutaj da się wszystko zrozumieć, hihi.

„Zwycięstwo” to naprawdę bardzo ciekawe nagranie, które może nie przypadnie wielu osobom do gustu i możliwe, że będzie wymagało paru odsłuchów, by zrozumieć cały koncept tej EP-ki. Jednak fani damskich wokali oraz December’s Fire nie powinni czuć się pokrzywdzeni.

Ocena 7/10

Tracklista:
1.Hymn

2.Rituał burzy

3.Czas wojny

4.Mara

5.Kurhany

 

Autor

176 tekstów dla Chaos Vault

Główny ekspert w dziedzinie szkalowania, lubujący się w czarnym metalu oraz wszelakich ambientach i innych wybrykach natury.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *