MurderWorker „Where Scream Becomes Silence”

Murderworker

Wydawca: Base Record Production

Dzisiaj jedziemy na wycieczkę do Hiszpanii. Nie spodziewajcie się jednak wizyty na Playa de Lloret czy Playa El Canuelo. Będzie za to morderca, śmierć, sporo krwi, gnijące ciała i co tam sobie jeszcze fani gore mogą wymyślić. A przynajmniej tak być powinno.

Wszyscy na mieście wiedzą, że death metal nie jest i nigdy nie był miłym memu ucho gatunkiem. Znam, co znać wypada. Czasem zawieszę ucho na czymś co przypadkiem wejdzie w mi w drogę. Generalnie jednak rzecz biorąc nie tyka mnie takie granie. Ekspertem w nim nie jestem. Od death metalowego miażdżenia kości na Kejosie jest Oracle. Co czas jednak jakiś zdarza mi się coś z tego nurtu zrecenzować.

Nie będę tutaj wymyślał skąd MurderWorker zżyna. Zespół w wywiadzie, który miałem okazję przejrzeć, podaje inspiracje. I są to, że pozwolę sobie zacytować „Obituary, Entombed, Demilich, Bolt Thrower, Gorefest, Demigod, Carcass”. I mniej więcej wiecie czego możecie się spodziewać.

Co więc jeszcze mogę tutaj dorzucić? Ano mogę napisać co też za myśli rodzą mi się w głowie po przesłuchaniu tego materiału. Po pierwsze tak mi trochę przepływa on przez uszy. Bez większego zainteresowania. Ale może to wynikać z mojego – wspominanego – dyletanctwa. Brakuje mi tutaj utworów, które można określić mianem koncertowych killerów. No może poza ostatnim kawałkiem. Bo akurat „You Die” miło rozpierdala narządy uszne. No i jeszcze „Ritual”. Ewentualnie. Panowie ten swój death metal grają rozważnie i kompletnie nieromantycznie. Bez większych ekscesów i szaleństwa, ale wiek mają słuszny, więc to nie dziwi. Szczerze powiedziawszy ciężko mi tutaj znaleźć coś do czego mógłbym się przypierdolić. Z drugiej jednak strony – nic mi nie drgnęło. Namiotu nie zarejestrowałem. Czyli standardowe 6/10. Być może bardziej zainteresowani śmierć metalem po zapoznaniu się z tym materiałem stwierdzą: chuja się znasz. 12/10. I w zasadzie w tym pierwszej kwestii będą mieli rację.

Ocena: 6/10

Tracklist:

01. Modus Operandi
02. Purification
03. Butchery of the Soul
04. Eternal Hate
05. Death By Asphyxia
06. Deprived
07. Killing, Rotting, Eating…
08. Ritual
09. Addicted to Execution
10. Saw Your Fear
11. Blood
12 .You Die

Autor

3727 tekstów dla Chaos Vault

Cyniczny i złośliwy chuj. Od zawsze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *