Mr Death „Descending Through Ashes”

Wydawca: Agonia Records

Teraz będzie recenzja materiału, który na pewno spodoba się wielbicielom horrorów o tematyce raczej nieskomplikowanej. Mowa tu o świeżutkim jak trzy dniowe zwłoki materiale Szwedów z Mr Death zatytułowanym Descending Through Ashes.

Jest to solidna dawka obleśnego Death Metalu w stylu oczywiście szwedzkim, nasyconym dodatkowo grindcore’m. Tę kapelę tworzy czterech jegomości, których połączyła miłość do surowego mięsa i zapachu posoki. Tematyka utworów oscyluje wokół krwawej jatki, żywych zwłok i wszelkich cielesnych przyjemności, które można zaspokoić za ich pomocą. Dreszczyk podniecenia wywołuje praca perkusji, dzięki której możemy wizualizować sobie ostatnie romantyczne chwile z dziewczyną, której czaszka rozleciała się pod wpływem miarowych i silnych uderzeń młotkiem, dźwięk basu przywołuje obraz mielenia jej członków w elektrycznej maszynce do mięsa, a za sprawą pracy gitar przypominamy sobie, że musimy zakupić nawą piłę, bo poprzednia stępiła się podczas ćwiartowania zwłok. I takich to oto estetycznych wrażeń doznajemy podczas słuchania tego materiału. Dobrze jest mieć nieco uszkodzoną wyobraźnię, bo wtedy odbiór Descending Through Ashes jest dużo intensywniejszy.

Ale na koniec ostrzeżenie: jeśli ktoś za bardzo podnieci się podczas słuchania najnowszego wydawnictwa Mr Death to radzę natychmiast skontaktować się ze specjalistą w celu podjęcia leczenia psychiatrycznego.

Ocena: 7,5/10

Traklist:

  1. To Armageddon
  2. The Plague and the World it Made
  3. Come Winter

  4. Your Final Demise

  5. Bloodfalls

  6. From The Valley of Defilement

  7. Another State of Decay

  8. Stillborn in a Dying World

  9. Descending Through Ashes

  10. The Coiled

Autor

863 tekstów dla Chaos Vault

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *